elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Webinar nt. oświetlenia w Przemyśle 4.0

Reklama
Reklama

Nowoczesne technologie mają m.in. poprawić komfort pracy i redukować koszty operacyjne zakładów produkcyjnych. Jednym z takich obszarów jest oświetlenie hal produkcyjnych oraz magazynów. O tym, jak Internet Rzeczy wspomaga dziś systemy oświetleniowe, a jak będą one działać za 5 lat dowiemy się 8 lipca podczas kolejnego webinara z cyklu "Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw #3".

O innowacjach w systemach sterowania oświetleniem hal opowiedzą podczas webinaru specjaliści z wrocławskiej spółki Luxon LED, najszybciej rosnącej firmy oświetleniowej wg rankingu Deloitte Fast 50 CE i Financial Times 1000.

Reklama

W trakcie webinaru "Systemy sterowania oświetleniem od 2016 roku do 2026" Zobaczymy dwa case studies wdrożeń systemów oświetleniowych – w halach Elektrociepłowni Siekierki i firmy Kramp, międzynarodowego dystrybutora części zamiennych do maszyn rolniczych. 

Modernizacja tradycyjnego oświetlenia w czterech halach magazynowych Kramp na oprawy w technologii led pozwoliła uzyskać 50% oszczędności na zużyciu energii – mówi Rafał Wdowikowski, kierownik wsparcia technicznego w Luxon Led. – Inteligentne czujniki obecności zastosowane w alejkach wysokiego składowania i przestrzeniach otwartych współpracują z sensorami stałego natężenia oświetlenia. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć zużycie energii o dodatkowe 40%. Sterowanie manualne z paneli i przycisków jest możliwe z wielu punktów na obiekcie. Dodatkowo można zarządzać oświetleniem z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona. 

Podczas webinaru specjaliści Luxon Led opowiedzą również o innowacjach w systemach sterowania oświetleniem, w tym ich ewolucję w systemy IoT (internet rzeczy).

Powiązane firmy

Reklama

Dzięki tej podróży w czasie zarówno właściciele, kierownicy utrzymania ruchu czy dyrektorzy fabryk będą mogli ocenić, jakie technologie gotowe są już do wdrożeń. W trakcie webinaru podpowiemy na co zwracać uwagę przy ich implementacji i jak dobrać strategie sterowania oświetleniem – dodaje Maciej Szott, współwłaściciel i członek zarządu Luxon Led.

>>Bezpłatna rejestracja na webinar<<

To kolejny webinar z cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wrocław na temat trendów w sektorze produkcyjnym. Program internetowych wydarzeń zawiera dyskusje na temat nowoczesnych technologii, nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej. Na prelekcje i dyskusje zapraszani są doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie. 

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wrocław są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej,  Platforma Przemysłu Przyszłości i firma Stermedia.ai. Patronat medialny objęła redakcja magazynu i portalu Production Manager.

Źródło: Platforma Przemysłu Przyszłości

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama