Webinar nt. oświetlenia w Przemyśle 4.0

Nowoczesne technologie mają m.in. poprawić komfort pracy i redukować koszty operacyjne zakładów produkcyjnych. Jednym z takich obszarów jest oświetlenie hal produkcyjnych oraz magazynów. O tym, jak Internet Rzeczy wspomaga dziś systemy oświetleniowe, a jak będą one działać za 5 lat dowiemy się 8 lipca podczas kolejnego webinara z cyklu "Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw #3".

O innowacjach w systemach sterowania oświetleniem hal opowiedzą podczas webinaru specjaliści z wrocławskiej spółki Luxon LED, najszybciej rosnącej firmy oświetleniowej wg rankingu Deloitte Fast 50 CE i Financial Times 1000.

W trakcie webinaru "Systemy sterowania oświetleniem od 2016 roku do 2026" Zobaczymy dwa case studies wdrożeń systemów oświetleniowych – w halach Elektrociepłowni Siekierki i firmy Kramp, międzynarodowego dystrybutora części zamiennych do maszyn rolniczych. 

Modernizacja tradycyjnego oświetlenia w czterech halach magazynowych Kramp na oprawy w technologii led pozwoliła uzyskać 50% oszczędności na zużyciu energii – mówi Rafał Wdowikowski, kierownik wsparcia technicznego w Luxon Led. – Inteligentne czujniki obecności zastosowane w alejkach wysokiego składowania i przestrzeniach otwartych współpracują z sensorami stałego natężenia oświetlenia. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć zużycie energii o dodatkowe 40%. Sterowanie manualne z paneli i przycisków jest możliwe z wielu punktów na obiekcie. Dodatkowo można zarządzać oświetleniem z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona. 

Podczas webinaru specjaliści Luxon Led opowiedzą również o innowacjach w systemach sterowania oświetleniem, w tym ich ewolucję w systemy IoT (internet rzeczy).

Dzięki tej podróży w czasie zarówno właściciele, kierownicy utrzymania ruchu czy dyrektorzy fabryk będą mogli ocenić, jakie technologie gotowe są już do wdrożeń. W trakcie webinaru podpowiemy na co zwracać uwagę przy ich implementacji i jak dobrać strategie sterowania oświetleniem – dodaje Maciej Szott, współwłaściciel i członek zarządu Luxon Led.

>>Bezpłatna rejestracja na webinar<<

To kolejny webinar z cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wrocław na temat trendów w sektorze produkcyjnym. Program internetowych wydarzeń zawiera dyskusje na temat nowoczesnych technologii, nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej. Na prelekcje i dyskusje zapraszani są doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie. 

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wrocław są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej,  Platforma Przemysłu Przyszłości i firma Stermedia.ai. Patronat medialny objęła redakcja magazynu i portalu Production Manager.

Źródło: Platforma Przemysłu Przyszłości

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę