Ustawienie pionowe umożliwia bezpieczną eksploatację

pilz

Laserowe skanery bezpieczeństwa PSENscan firmy Pilz pozwalają teraz także ochronę obszarów w aplikacjach pionowych, na przykład do ochrony dostępu. Oprócz tego możliwe jest bardziej elastyczne wykorzystanie skanera PSENscan do minimalizacji przestojów i zwiększenia wydajności produkcji.

Dzięki wbudowanym wejściom mutingu rozwiązania mogą być monitorowane w czasie, gdy materiał jest transportowany do wnętrza i na zewnątrz obszaru chronionego. Za wykrywanie materiału odpowiada laserowy skaner bezpieczeństwa, który może przedostawać się do wnętrza chronionego obszaru bez spowalniania przenośnika. Pozwala to uniknąć przestojów i zwiększyć wydajność instalacji.

Wersje Light, Master i Slave skanera PSENscan pozwalają na monitorowanie do 70 przełączalnych konfiguracji oraz do trzech oddzielnych stref jednocześnie. Możliwe jest szeregowe połączenie do czterech skanerów bezpieczeństwa, co istotnie zmniejsza ilość przewodów oraz nakłady prac związanych z konfiguracją. Użytkownik może swobodnie skonfigurować obszary ostrzegawcze i chronione. Dzięki kompaktowej obudowie skaner PSENscan można dowolnie łączyć z różnymi rozwiązaniami.

Źródło: Pilz

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę