Urządzenia do pracy w ekstremalnie niskiej temperaturze

steute

Niemiecka firma steute opracowała własną gamę bardzo wytrzymałych urządzeń, przeznaczonych w szczególności do pracy środowisku agresywnym i w niskiej temperaturze. Asortyment obejmuje m.in. warianty odporne na oddziaływanie wody morskiej i wersje przeciwwybuchowe.

Niedawno zaprezentowane wyłączniki krańcowe serii Ex 97 i Ex 99 mogą pracować w niskiej temperaturze, sięgającej nawet -60oC. Urządzenia te zostały również przetestowane i dopuszczone certyfikatami ATEX i IECEx do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem gazów (Ex 1 i 2) oraz pyłów (Ex 21 i 22). Solidna konstrukcja gwarantuje, że nawet po przeprowadzeniu prób udarowych obudowa wykonana z tworzyw sztucznych zachowa wysoki stopień ochrony (IP66/IP67). Wszystko to daje użytkownikom pewność, że te łączniki krańcowe będą działać niezawodnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Kolejnymi produktami, przeznaczonymi do pracy m.in. w środowisku morskim, są łączniki nożne serii GFSI. Cechuje je bardzo wysoka trwałość, nawet w przypadku wykorzystania w skrajnie niesprzyjających warunkach. Typowym zastosowaniem dla tych wytrzymałych urządzeń jest sterowanie pracą portowych wciągarek cumowniczych lub zwalnianiem haków kotwicznych. Te urządzenia są dostępne w wersji „Extreme”, przeciwwybuchowej i wreszcie bezprzewodowej.

Źródło: steute

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę