Trzy kategorie cenowe elastycznych pasków LED firmy LEDVANCE

Ledvance

Nowy system elastycznych pasków LED firmy LEDVANCE ułatwia realizowanie najbardziej wymagających projektów oświetleniowych. Paski LEDVANCE tworzą wszechstronny system komponentów, który spełni różnorodne potrzeby projektantów profesjonalnego oświetlenia.

System elastycznych pasków LEDVANCE to wiele rozwiązań do wyboru, co pozwala na dowolność w projektowaniu. Można wybrać komponenty z zabezpieczeniem lub bez, z możliwością ściemniania, w pięciu temperaturach barwowych (od 2700 K do 6000 K) i współczynniku oddawania barw (CRI) Ra nawet 90 oraz strumieniu świetlnym od 300 do 2000 lm/m. Paski są oferowane w trzech kategoriach cenowych: Superior Class, Performance Class i Value Class. Ich maksymalna trwałość wynosi 60 tys. godzin, a dodatkowo LEDVANCE udziela na produkty od 2 do 5 lat gwarancji.

Trzy kategorie produktów w różnych segmentach cenowych

Paski z kategorii Superior to oświetlenie najwyższej jakości o współczynniku oddawania barw Ra przekraczającym 90. Na każdym metrze pasków LEDVANCE Superior Class umieszczono 140 diod, które zapewniają jednorodny strumień światła i równomierny rozsył na całej długości. Paski Superior z zabezpieczeniem mają szczelne obudowy o stopniu ochrony przed pyłem i wodą IP67, dlatego idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach: na zewnątrz budynków i w zakurzonych, wilgotnych pomieszczeniach. Najwyższej klasy paski LEDVANCE są objęte 5-letnią gwarancją, mają trwałość sięgającą 60 tys. godzin i certyfikat TÜV potwierdzający ich wysoką jakość oraz bezpieczną konstrukcję.

Modele pasków LEDVANCE z serii Performance również są certyfikowane przez TÜV, mają trwałość do 35 tys. godzin, współczynnik oddawania barw Ra 80, a w wersji z zabezpieczeniem spełniają wymagania przemysłowej normy IP66. Mają niemal równie dobre parametry, jak modele z linii Superior, a znacznie atrakcyjniejsze ceny. Idealnym zastosowaniem dla pasków Performance Line jest oświetlenie biur, szkół, restauracji, barów i sklepów. LEDVANCE oferuje 3 lata gwarancji na paski tej kategorii.

Najbardziej atrakcyjna cenowo kategoria to paski LEDVANCE Value. Są uniwersalnym rozwiązaniem o dobrym stosunku jakości do ceny, przeznaczonym do podstawowych instalacji oświetleniowych. Również oferują współczynnik oddawania barw Ra 80 i występują także w wersji o stopniu ochrony IP65, a ich maksymalna trwałość została określona na 20 tys. godzin.

Akcesoria i dodatkowe komponenty

Nowy system LEDVANCE oferuje znacznie więcej niż tylko paski LED na różnych poziomach cenowych z osłonami IP lub bez. To kompletne rozwiązanie, które obejmuje szeroką gamę profili (otwarte lub z ramką, do instalacji sufitowej lub ściennej), osłon i zasilaczy LED z funkcją ściemniania i bez. Dostępne są również liczne akcesoria: złącza zasilające, złącza do pasków, zakończenia i wsporniki montażowe – wszystko doskonale dopasowane do siebie. Ponadto system pasków LEDVANCE może być łączony z elementami innych uznanych producentów, co daje jeszcze większą dowolność i elastyczność zastosowań.

© Beghelli Polska

Projektowanie systemów oświetlenia wykorzystujących paski elastyczne LEDVANCE jest proste dzięki konfiguratorowi, dostępnemu na stronie internetowej LEDVANCE. Przy jego pomocy można łatwo stworzyć małe i duże projekty, dopasowane do różnych zastosowań. Po zakończeniu konfiguracji program przygotowuje listę elementów koniecznych do instalacji.

Uniwersalność pasków

Proces montażu również jest łatwy i szybki. Paski LED firmy LEDVANCE są oferowane w zoptymalizowanych długościach i mają wstępnie podłączone przewody po obu stronach – można je łatwo i dowolnie skracać.

Dzięki tym wszystkim cechom system pasków LEDVANCE jest bardzo wszechstronny. Sprawdza się idealnie przy oświetlaniu różnych przestrzeni, od prywatnych mieszkań po centra handlowe. Przykładowo paski LED o strumieniu świetlnym od 1000 do 2000 lm/m oraz barwie zbliżonej do światła dziennego (6500 K) zapewniają bardzo wysokiej jakości oświetlenie ogólne w dużych biurach, zwiększając wydajność i motywację do pracy. Wersje o strumieniu światła od 600 do 1000 lm/m oraz temperaturze barwowej 4000 K stanowią doskonałe rozwiązanie do oświetlania małych sal konferencyjnych, a paski LED firmy LEDVANCE o strumieniu świetlnym od 300 do 600 lm/m oferują światło akcentujące do fasad budynków, uzupełniając kompletną profesjonalną instalację oświetleniową.

Źródło: LEDVANCE

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę