elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Ten czujnik laserowy znacznie poprawia możliwości detekcji

Omron
Reklama
Reklama

Nowy czujnik laserowy E3AS-HL CMOS firmy Omron z pierwszą w branży technologią wykrywania znacznie poprawia możliwości detekcji. Niezawodna detekcja trudnych do wykrycia obiektów pozwala wyeliminować konieczność przygotowywania czasochłonnych projektów i wykonywania żmudnych regulacji przy oddawaniu sprzętu do użytku.

Na skuteczność wykrywania konwencjonalnych odbiciowych czujników fotoelektrycznych wpływa kolor, materiał i powierzchnia obiektu, a do stworzenia projektu instalacji i wyregulowania czujników dla każdego obiektu docelowego są potrzebni doświadczeni pracownicy. To często spotykany problem w przemyśle motoryzacyjnym i spożywczym, gdzie wymagane jest wykrywanie różnych obiektów o złożonych kształtach i błyszczących powierzchniach.

Reklama

Nowy czujnik laserowy E3AS-HL CMOS niezawodnie wykrywa obiekty, których nie można wykryć za pomocą odbiciowych czujników fotoelektrycznych. Pierwszy w branży algorytm detekcji zapewnia wysoką częstotliwość próbkowania — 10 000 razy na sekundę — a jedyna w swoim rodzaju funkcja przetwarzania zbiorczego firmy Omron zwiększa czułość poprzez wzmacnianie nawet najmniejszych odbić światła od obiektu. Technologia produkcji dostosowuje położenie soczewki odbierającej światło w czujniku do poziomu mikrometra, umożliwiając niezawodne wykrywanie obiektów o dowolnym kolorze i kształcie, jak również wykonanych z dowolnego materiału. 

Dzięki tym technologiom czujnik E3AS-HL niezawodnie wykrywa zakrzywione i błyszczące części samochodowe o nieregularnych kształtach oraz wielokolorowe i błyszczące artykuły spożywcze i opakowania. Czujnik E3AS-HL może zastąpić odbiciowe czujniki fotoelektryczne i znacznie skrócić czas regulacji położenia i kąta montażu oraz wartości progowych.

Reklama

Najważniejsze cechy:

  • niezawodna detekcja trudnych do wykrycia obiektów pozwalająca skrócić czas projektowania i oddawania sprzętu do eksploatacji;
  • większa elastyczność konstrukcji sprzętu skracająca czas projektowania;
  • powłoka przeciwporostowa na powierzchni detekcyjnej zapewniająca stabilną pracę nawet w trudnych warunkach (zgłoszony wniosek patentowy);
  • wyświetlacz OLED i funkcja uczenia umożliwiające łatwe i szybkie wprowadzanie optymalnych ustawień.

Źródło: Omron

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama