Te komputery przemysłowe zmieszczą się w dłoni

Komputery przemysłowe VersaView 6300 i Thin Client Rockwell Automation

Na początku sierpnia br. firma Rockwell Automation ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych komputerów przemysłowych Allen-Bradley VersaView 6300 oraz Thin Client, które zapewniają wydajność obliczeniową w kompaktowych, trwałych i przystępnych cenowo pakietach.

Komputery przemysłowe VersaView 6300 i Thin Client mieszczą się w dłoni, co sprawia, że są najmniejszymi jak dotąd komputerami przemysłowymi firmy Rockwell Automation. Kompaktowa konstrukcja najnowszej serii produktów pomaga ich użytkownikom uzyskać jeszcze więcej miejsca jak również obniżyć koszty.

Produkty z serii Allen-Bradley VersaView 6300 są zaprojektowane tak, aby mogły wytrzymać trudne warunki przemysłowe. Posiadają wbudowany system chłodzenia i mogą pracować w temperaturach od 0 do 50°. Posiadają również system, chroniący je przed wstrząsami i wibracjami. W celu zwiększenia ich niezawodności zostały zaprojektowane z ograniczonym połączeniem i bez ruchomych części.

Nowe komputery przemysłowe i Thin Client są pierwszymi z serii komputerów przemysłowych Allen-Bradley VersaView 6300 i wykorzystują technologię firmy ASEM, którą Rockwell Automation przejął na początku br. – powiedział Dan DeYoung, Hardware Business Director w Rockwell Automation. – Unikalne produkty z rodziny VersaView 6300 zapewniają bardzo wysoki poziom trwałości w środowiskach przemysłowych, a wyróżnia je konkurencyjna cena i elastyczna oferta.

Produkty wykorzystują oprogramowanie Rockwell Automation ThinManager, które umożliwia scentralizowane i bezpieczne zarządzanie aplikacjami.

Komputery typu Thin Client są przygotowane do obsługi oprogramowania ThinManager. Z kolei komputery przemysłowe są kompatybilne z ThinManager, co oznacza, że mogą działać w systemie operacyjnym Windows 10 IoT lub przełączyć się na działanie w środowisku ThinManager, stając się tym samym koputerem typu Thin Client.

Ta opcja podwójnego zastosowania zapewnia użytkownikom nową swobodę i elastyczność, na przykład:
    • Możliwość dostarczania aplikacji z centralnego serwera lub lokalnego komputera za pomocą jednego produktu, co może uprościć łańcuch dostaw firmy.
    • Opcja ładowania aplikacji z komputera w przypadku awarii centralnego serwera, co może poprawić dostępność.
    • Możliwość użycia komputera PC najpierw jako HMI dla samodzielnej maszyny, jako komputera Thin Client dla szeregu podłączonych maszyn lub jako agregator danych do gromadzenia i udostępniania danych operacyjnych.

Produkty wykorzystują złącze DisplayPort, które obsługuje wideo 4K dla wyświetlaczy treści o wysokiej rozdzielczości. Posiadają również dwa porty USB 3.0 i dwa porty Ethernet, dzięki czemu idealnie nadają się do szybkiego rejestrowania danych i aplikacji IIoT.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 10-11-12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę