Targi Światło i Targi Elektrotechnika 2025 już w marcu
Ponad 250 wystawców, setki innowacyjnych rozwiązań i tysiące odwiedzających z Polski i ze świata – Targi Światło 2025 oraz Targi Elektrotechnika 2025 to wydarzenie, które jest obowiązkowe do odwiedzenia dla specjalistów, inżynierów i wszystkich zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami w branży. W dniach 12-14 marca 2025 roku Warszawa stanie się sercem innowacji i technologii, gromadząc liderów branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. W trakcie targów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami, wziąć udział w warsztatach, seminariach i panelach dyskusyjnych, które pozwolą na zdobycie cennej wiedzy oraz nawiązanie kluczowych kontaktów biznesowych. Tegoroczna edycja obiecuje mnóstwo nowości oraz inspirujących pomysłów, które kształtują przyszłość branży.
Międzynarodowe Targi Światło 2025
Targi Światło to wydarzenie mocno osadzone na branżowej mapie regionu. Od lat stanowi platformę wymiany doświadczeń dla profesjonalistów z sektora oświetleniowego. Łącząc tradycję z najnowszymi trendami, przyciąga projektantów, architektów, instalatorów oraz przedstawicieli biznesu.
Ponadto Targi Światło są współorganizatorem licznych konkursów branżowych i architektonicznych, które zostaną rozstrzygnięte w trakcie wydarzenia. Wśród nich znajdą się konkursy na Najlepszy Produkt Targów 2025, Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2024 Roku, Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2024 Roku oraz Osobowość Roku 2024.
Z kolei młodzi twórcy mają szansę pokazać swój talent w konkursach na Projekt przedszkola, w którym zadaniem jest stworzenie przestrzeni, która zachwyci funkcjonalnością i przyjaznym designem dla najmłodszych oraz Oprawę oświetleniową do szynoprzewodu, w których adepci architektury mają okazję zaprezentować swoją kreatywność i innowacyjne pomysły w projektowaniu oświetlenia. Prace młodych projektantów zostaną zaprezentowani w czasie wystawy, na Targach Światło 2025. Sponsorem konkursów dla młodych twórców jest firma KANLUX S.A.
Światło Dnia i Nocy i OVERTIME_GLASS
Ważnym punktem Targów Światło będzie seminarium „Światło Dnia i Nocy”. To wydarzenie, które skupi się na zgłębianiu znaczenia światła – zarówno naturalnego jak i sztucznego. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wysłuchać prelekcji ekspertów w dziedzinie oświetlenia i urbanistyki świetlnej. Ponadto wśród prelegentów znajdą się również Roger Narboni – francuski projektant, który wprowadził pojęcie „Urbanistyki świetlnej” oraz jest autorem ponad 130 planów oświetleniowych na całym świecie, a także Niko Gentile – adiunkt na Uniwersytecie w Lund, autor książki „Daylighting and Lighting under a Nordic Sky”.
– Seminarium „Światło Dnia i Nocy” to również doskonała okazja, aby opowiedzieć o Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które zostało otwarte pod koniec października 2024 roku. Obiekt, od momentu rozpoczęcia budowy, budził ogromne zainteresowanie i stał się tematem licznych dyskusji, głównie ze względu na swoją unikalną architekturę. Uznaliśmy, że w kontekście takich wydarzeń jak nasze targi, warto przybliżyć tę przestrzeń, która zachwyca nie tylko formą, ale również tym, jak została „zbudowana” ze światła – zarówno naturalnego, jak i sztucznego. To właśnie światło nadaje budynkowi niepowtarzalny charakter i wpływa na sposób, w jaki możemy odbierać tę przestrzeń – komentuje Kamilla Walicka, organizatorka Targów Światło i Targów Elektrotechnika.
Wydarzenie uświetni także wystawa OVERTIME_GLASS, poświęcona połączeniu światła i szkła w architekturze. Będzie ona stanowić kontynuację wcześniejszych wspólnych przedsięwzięć dr Anny Lorens (WAPW) i dr Marii Antonii Barucco (IUAV), które są pomysłodawczyniami wystawy. W jej trakcie zaprezentowane zostaną prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy dzięki programowi Erasmus+ mieli możliwość wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w Wenecji i na Murano. Odwiedzający będą mieć także okazję zapoznać się z najnowszą kolekcją włoskiej marki Siru Lighting, którą współtworzyła dr Anna Lorens.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Międzynarodowe Targi Elektrotechnika 2025
Targi Elektrotechnika to niejako odpowiedź na potrzeby intensywnie rozwijającej się branży elektrotechnicznej. Dziś po ponad 20 latach, w dobie szybkiego postępu technologii oraz globalnych wyzwań, w dalszym ciągu przyciągają ekspertów poszukujących innowacji. Wydarzenie stanowi przestrzeń dla nowości i udoskonaleń z takich obszarów, jak elektrotechnika, energetyka, teletechnika, elektryka i budownictwo, a także rozwiązań z zakresu elektromobilności, automatyki i OZE. Targi oprócz możliwości poznania najnowszych produktów i technologicznych usprawnień są miejscem do rozwoju wiedzy, dzięki dostępowi do licznych, bezpłatnych szkoleń i warsztatów.
Wśród różnorodnych wydarzeń towarzyszących można wyróżnić Konferencję TOOP skupioną wokół nowoczesnych rozwiązań w ochronie odgromowej, Spotkanie „Światło i Elektrotechnika dla Samorządów”, na którym omawiane będą, m.in. sposoby obniżania kosztów energii elektrycznej czy rozwoju elektromobilności oraz szkolenie teoretyczne i praktyczne organizowane przez SEP – „Moc i energia bierna – od teorii do praktyki”.
Jednym z najjaśniejszych punktów Targów Elektrotechnika jest Liga Specjalistów, czyli konkurs organizowany wspólnie z firmą Schrack. Jest on kierowany do specjalistów z branży elektrycznej i teletechnicznej, a przeprowadzany w formie teleturnieju w trakcie Targów.
– Ponadto na naszych Targach tradycyjnie będą organizowane praktyczne warsztaty dla uczniów ze szkół technicznych, w dwóch wariantach. Zaplanowano cykl warsztatów teletechnicznych prowadzonych przez Stowarzyszenie Teletechników Polskich XXI oraz Polską Izbę Radiodyfuzji Cyfrowej – PIRC oraz warsztaty firmowe przygotowane przez firmy na ich produktach. W tym roku 3 marki potwierdziły prowadzenie zajęć: AKS Zielonka, BEMKO oraz SCHRACK Technik Polska. Zakres tematyczny obejmie, m.in.: podstawy projektowania i montażu opraw oświetleniowych w technologii LED czy optymalizacje kosztów i czasu wykonania tras kablowych – dodaje Kamila Walicka.
Źródło: Agencja SOMA