Targi SPS 2023 - liczby się zgadzają

Mesago Messe Frankfurt GmbH / Arturo Rivas

W dniach 14-16 listopada 2023 r. firmy z całego świata zaprezentowały swoje produkty i rozwiązania na 128 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej podczas targów SPS - Smart Production Solutions w Norymberdze. Analiza targów potwierdziła trafność decyzji o uczestnictwie w tym wydarzeniu i zadowolenie zeszłorocznych uczestników. 

W sumie 1229 wystawców skorzystało z okazji do nawiązania nowych kontaktów z klientami i zbudowania istniejących relacji biznesowych z profesjonalistami obecnymi na targach. Zadowolenie wystawiających się firm można teraz określić ilościowo: 78% z nich wzięło udział w SPS więcej niż jeden raz, a 99% określiło to wydarzenie jako ważne lub bardzo ważne dla ich firmy. Ponadto ankieta przeprowadzona wśród odwiedzających wykazała, że wystawcy znaleźli na miejscu kontakty, których szukali, a 71% profesjonalistów miało wpływ na decyzje zakupowe swoich firm. 

"SPS w Norymberdze oferuje Festo idealną platformę do rozmowy z naszymi klientami na temat innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonej automatyzacji", podsumowuje Gerhard Borho, Członek Zarządu ds. technologii informatycznych i cyfryzacji, Festo SE & Co. KG. 

Jak stwierdził Gerd Hoppe, Dyrektor Korporacyjny Beckhoff Automation GmbH & Co. KG, udział w wydarzeniu zakończył się pełnym sukcesem. "SPS 2023 po raz kolejny zasłużył na swoją reputację najważniejszego spotkania branżowego w południowych Niemczech, a także w sąsiednich regionach Europy. Dzięki licznym, wysokiej jakości kontaktom SPS pozostaje jednym z naszych głównych wydarzeń o globalnym zasięgu, w których bezpośrednio uczestniczymy. Jest to również doskonałe uzupełnienie naszej własnej wirtualnej oferty informacyjnej. To nie przypadek, że w Beckhoff nazywamy SPS "Olimpiadą Automatyki", która oprócz bardzo konkretnych dyskusji projektowych z naszymi klientami, wyróżnia się szeroką gamą prezentowanych innowacji". 

Jan Melter, Marketing Manager Bihl-Wiedemann GmbH, dodaje: "Jako specjaliści w dziedzinie automatyki i technologii bezpieczeństwa, SPS odgrywa centralną rolę w strategii naszej firmy od 1995 roku. Tutaj prezentujemy innowacyjne rozwiązania automatyzacji, które pomagają naszym klientom radykalnie uprościć okablowanie ich maszyn i systemów, a także wdrożyć opłacalną cyfryzację na poziomie terenowym. SPS to idealna platforma do nawiązywania kontaktów z naszymi klientami i potencjalnymi klientami oraz zapewniania im indywidualnego doradztwa".

Atrakcyjne nowe produkty i trendy 

Podczas zeszłorocznych targów SPS, 50 081 odwiedzających przybyło do Norymbergi, aby dowiedzieć się o najnowszych trendach, produktach i praktycznych rozwiązaniach automatyzacji. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród odwiedzających również odzwierciedlają ich zadowolenie z wydarzenia: 94% z nich wzięłoby udział w przyszłych targach SPS, 95% poleciłoby je swoim kolegom, a 98% było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z uczestnictwa. 

Obecni eksperci docenili w szczególności szeroką gamę innowacji produktowych i trendów, a także możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniami z ludźmi z całego świata. Niklas Wik, który pracuje w dziale sprzedaży w Siemens AS, tak podsumował swoje wrażenia z SPS: "Moim zdaniem najlepsze targi dla społeczności automatyków"

Aras Noori, specjalista ds. oprogramowania i rozwoju biznesu w evosoft, również wyraziła swoją opinię: "Moja wizyta na wystawie SPS była wyjątkowym doświadczeniem. Organizacja wydarzenia była nienaganna, tworząc środowisko sprzyjające poznawaniu i odkrywaniu najnowszych innowacji. Poruszając się po stoiskach, miałam okazję zagłębić się w szczegóły dotyczące wielu nowych produktów. Dostępność informacji i jakość interakcji z wystawcami były naprawdę imponujące, co pozwoliło mi uzyskać cenny wgląd w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, wystawa nie tylko prezentowała innowacje, ale także stanowiła doskonałą platformę do nawiązywania kontaktów i uczenia się w branży"

Transfer wiedzy na najwyższym poziomie 

Zeszłoroczny zestaw prezentacji był również imponujący. W 165 sesjach forum, łącznie 5 380 uczestników (uczestniczących zarówno osobiście, jak i cyfrowo) zapoznało się z najnowszymi informacjami na różne tematy. Od ekscytujących rozmów i praktycznych dyskusji na podium po innowacyjne prezentacje produktów, trzy fora SPS oferowały coś dla każdego, kto chce aktualizować swoją wiedzę z wiodącymi ekspertami w branży. 

Udział międzynarodowy 

Spośród wszystkich wystawców, którzy wzięli udział w SPS 2023, 38% pochodziło spoza Niemiec. Po kraju goszczącym wydarzenie, w pierwszej piątce krajów wystawców znalazły się Chiny, Włochy i Stany Zjednoczone, a następnie Szwajcaria, Austria i Tajwan (wspólne czwarte miejsce) oraz Holandia na piątym miejscu. Tymczasem 28% zeszłorocznych uczestników pochodziło z zagranicy, przy czym o 27% więcej przyleciało spoza Europy w porównaniu do SPS 2022. 

W 2024 roku targi SPS odbędą się Norymberdze w terminie od 12 do 14 listopada.

Źródło: Mesago Messe Frankfurt GmbH

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę