Szafy serwerowe od firmy Schneider Electric

Szafy serwerowe od firmy Schneider Electric Schneider Electric

Szafy Easy Racks są szybkie w instalacji, proste w obsłudze i łatwe w zarządzaniu. Zapewniają większą niezawodność w przypadku wdrożeń brzegowych i centrów danych, a jednocześnie cechuje je przystępna cena.

Firma Schneider Electric śmielej wprowadza na rynek szafy serwerowe serii Easy Rack, dostępne wyłącznie w Europie i na rynkach Wspólnoty Niepodległych Państw. Są dostępne w różnych rozmiarach, aby dopasować ofertę do potrzeb klientów. Szafy zostały zaprojektowane tak, by były szybkie i łatwe w instalacji, dostosowywaniu i wyposażaniu, a jednocześnie ułatwiały skalowanie. Zapewniają wysokiej jakości i ekonomiczny system szafowy do szerokiej gamy aplikacji o znaczeniu krytycznym, w tym: szaf sieciowych, środowisk edge computing i przemysłowych, chmur i centrów danych kolokacji.

Szafy Easy Rack są w pełni konfigurowalne

Szafy Easy Rack są w pełni konfigurowalne i dostępne w wielu wysokościach, szerokościach i głębokościach, w zakresie od 24U do 48U, przy szerokościach 600 mm i 800 mm oraz od 800 mm do 1200 mm głębokości. Zróżnicowana oferta obejmuje również systemy szaf rack z bokami lub bez oraz opcją, która jest dostarczana w postaci płaskiej. Taka możliwość ułatwia dostawę do miejsc, w których występują wyzwania związane z wdrożeniem, takie jak ograniczenia dotyczące przestrzeni lub wysokości.

Easy Racks to niezawodna, niedroga i łatwa w użyciu seria szaf, akcesoriów i komponentów. Marka Schneider Electric jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań zasilania awaryjnego, centrów danych i infrastruktury komputerowej. Można je łatwo zainstalować i uzupełnić o inne komponenty, w tym niedawno wprowadzoną i bogatą w funkcje serię Easy Rack PDU.

- Nasza nowa seria Easy Rack oferuje światowej klasy: niezawodność, wydajność i dostępność, dla krytycznych systemów informatycznych w wielu zastosowaniach - powiedział Rob McKernan, senior vice president, secure power division, Schneider Electric Europe. - Niezależnie od tego, czy są używane w obiektach kolokacyjnych, w odległych lokalizacjach czy w środowiskach biurowych przedsiębiorstw, regały Easy Racks zapewniają wysokiej jakości, solidne i łatwe w montażu obudowy i akcesoria w przystępnej cenie.

Liczne zalety produktu firmy Schneider Electric

Kluczowe zalety nowej serii Easy Rack obejmują: szybkie wdrażanie dzięki bogatej w funkcje, ekonomicznej platformie do montażu w szafie serwerowej i w pełni zmontowane i wyposażone w podstawowe funkcje rozwiązania Easy Racks zapewniają szybkie wdrażanie i szybką instalację sprzętu w dowolnym środowisku IT. Seria oferuje do 81% współczynnika wentylacji przednich i tylnych drzwi przy statycznych i dynamicznych obciążeniach odpowiednio 1200 kg i 600 kg.

Ważna jest także standaryzowana platforma szafy: klienci Easy Rack mogą ujednolicić wszystkie wymagania dotyczące serwerów i szaf sieciowych na jednej platformie szafy, zapewniając łatwą instalację w rzędowych centrach danych, węzłach dystrybucji okablowania i odległych środowiskach brzegowych. Nowe standardowe rozmiary obejmują format 800 mm szerokości i 800 mm głębokości, nadający się do okablowania i integracji różnych aplikacji w przestrzeniach sieciowych.

Szafy cechuje też konkurencyjny koszt, a także prosta, ekonomiczna i łatwą w obsłudze infrastruktura stelażowa z bezproblemową konstrukcją i kompatybilnością z wieloma infrastrukturami IT, oraz zwiększona kompatybilność: łatwa integracja ze stelażami, akcesoriami i PDU oraz z narzędziami projektowymi Schneider Electric zapewnia szybkie projektowanie, wdrażanie i kompatybilne rozwiązania IT. Ponadto systemy wysokiej jakości pochodzą od sprawdzonego lidera branży z legendarną niezawodnością i pięcioletnią gwarancją fabryczną.

Szafy Easy Rack są w pełni kompatybilne z otwartym, interoperacyjnym i niezależnym od dostawcy oprogramowaniem do zarządzania infrastrukturą IT EcoStruxure firmy Schneider Electric. Taka konstrukcja umożliwia zdalne monitorowanie lokalnej i rozproszonej infrastruktury IT z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i za pośrednictwem dowolnego urządzenia. Seria Easy Rack jest dostępna za pośrednictwem partnerów handlowych w Europie od maja 2021 r.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę