System ABAX Equipment Control pomoże znaleźć zagubione elektronarzędzia

Abax

ABAX Equipment Control to system wyposażony w moduł GPS, który informuje o lokalizacji maszyn i urządzeń na dokładnej cyfrowej mapie. System może również generować powiadomienia o przemieszczeniu sprzętu poza wcześniej zdefiniowany obszar.

System opracowany przez firmę ABAX może też monitorować ilość przepracowanych przez sprzęt godzin i poinformować o zbliżających się, wybranych z listy powiadomień serwisowych, koniecznych kontaktach z serwisem. Informacje te uzyskać możemy na dowolnym sprzęcie podłączonym do Internetu. Może to być zarówno komputer jak i laptop, tablet, smartfon.

Monitorowanie sprzętu zasilającego
 
Maszyny i inny cenny sprzęt, nazywamy urządzeniami zasilanymi, jeśli mają swoje własne źródło zasilania, do którego ABAX Equipment Control może być podłączony, np. koparki, wywrotki, dźwigi lub przyczepy. Dla takiego sprzętu polecamy pakiet „What happened”, który umożliwia m.in. monitoring liczby motogodzin, śledzenie pozycji GPS na mapie, oraz właściwe utrzymanie i serwis maszyn dzięki automatycznym powiadomieniom. Dodatkowo, masz dostęp do rozbudowanego systemu raportowania.
Moduły ABAX Equipment Control mają wewnętrzne baterie rezerwowe z 10-dniową żywotnością baterii i wymagają zewnętrznego 9 - 32V źródła zasilania prądem stałym. Z ABAX Equipment Control będziesz mógł w pełni monitorować i kontrolować użycie maszyn i urządzeń z poziomu tableta, smartfona lub bezpośrednio ze strony internetowej. Koniec poświęcania czasu, na szukanie cennego sprzętu!

Monitorowanie sprzętu nie zasilanego

Moduły ABAX Equipment Control mogą zostać użyte do monitorowania sprzętu nie posiadającego własnego wewnętrznego źródła zasilania jak np. kontenery, przyczepy lub pojazdy i urządzenia magazynowane (zobacz więcej przykładów). Moduł może funkcjonować kilka lat wykorzystując energooszczędne ustawienia oraz wewnętrzną baterię o przedłużonej żywotności. Nasze nie zasilane moduły produkujemy w dwóch wersjach - standardowej i powiększonej, co odzwierciedla pojemność ich baterii. Aby zainstalować moduł ABAX Equipment Control, wystarczy zamontować go w bezpiecznym miejscu urządzenia, które chcesz monitorować. Polecamy pakiet „Where is it” lub „Where was it” dla tego typu sprzętu.

W celu otrzymania najlepszej pozycji GPS, należy zapewnić urządzeniu dobry odbiór sygnału satelitarnego tj. nie umieszczać pod metalem oraz w miejscu, gdzie sygnał GPS nie jest dostępny 
(np. garaż, magazyn, tunel). Jeśli potrzebna jest dodatkowa ochrona przed warunkami zewnętrznymi, urządzenie ABAX Equipment Control może być chronione specjalną stalową klatką, która nadal zapewnia doskonały sygnał GP

Śledzenie elektornarzędzi i przenośnewgo sprzętu

Najdroższy sprzęt to często ten, którego nie możesz znaleźć. Z ABAX Mini, zagubione elektronarzędzia i sprzęt przenośny odejdą w niepamięć. ABAX Mini to przystępne cenowo rozwiązanie zapewniające kontrolę Twoich zasobów. Koniec z traceniem czasu na szukanie narzędzi i sprzętu, takich jak młoty udarowe, pilarki, spawarki, narzędzia hydrauliczne, sprzęt geodezyjny, ubijaki i walce, przyczepy i kontenery (zobacz więcej przykładów). Używamy naszego najmniejszego modułu Equipment Control, ABAX Mini, dla tego typu sprzętu. ABAX Mini daje ci pełną kontrolę i jest idealnym systemem śledzenia drogich elektronarzędzi i sprzętu przenośnego należących do Twojej firmy.

ABAX Mini do przesyłania swojej lokalizacji wykorzystuje Bluetooth oraz ABAX Global Network. Oznacza to, że jeśli ABAX Mini znajduje się w zasięgu 35m od urządzenia ABAX, Twojego lub innego klienta ABAX, lokalizacja ABAX Mini zostanie automatycznie zaktualizowana w twoim system

 

Źródło: ABAX

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę