Siemens z nowym oprogramowaniem Simcenter System Analyst

Siemens

Siemens udostępnił swoim klientom rozwiązania Simcenter System Analyst, który oparty jest na współpracy wielu podmiotów oprogramowania, pozwalającego na doskonalenie modeli symulacyjnych do zastosowań typowych dla różnego rodzaju branż. Simcenter System Analyst pomaga w symulowaniu pracy systemów we wszystkich obszarach działalności firmy, rozszerzając zakres wykorzystania modeli na wszystkie poziomy użytkowników.

- Zadaniem platformy Simcenter System Analyst jest łączenie wielu różnych obszarów wiedzy i odpowiedzialnych za nich inżynierów systemów. Dzięki niej zespoły, które nigdy nie współpracowały ze sobą, mogą wspólnie rozważyć i informować się wzajemnie o problemach projektowych, poszukując jak najlepszych rozwiązań - zauważa Eric Chauvelier, Menedżer ds. Metod i Symulacji Systemów Hybrydowych i Elektrycznych w Dziale Testów i Rozwiązań Cyfrowych firmy Renault.

Obecnie na rynku pojawiły się zupełnie nowe specjalności - pracujący nad projektami inżynierowie potrzebują szybkiego i prostego w użyciu rozwiązania, które pozwala na przenalizowanie wielu wariantów, ocenę różnych opcji projektowych oraz wyważenie parametrów systemów mechatronicznych. Dzięki platformie Simcenter System Analyst, inżynierowie mogą skupić się na technologii, która pozwala spełniać wymagania stawiane produktowi końcowemu, a nie na tworzeniu modeli. Nowa technologia umożliwia ponowne wykorzystanie tych samych rozwiązań symulacyjnych przez poszczególne zespoły projektowe, maksymalizując tym samym zwrot z inwestycji poniesionych na opracowanie modeli.

Proste w użytkowaniu środowisko gwarantuje podejście dostosowane do potrzeb poszczególnych branż, umożliwiając inżynierom obsługującym oprogramowanie CAE bezpośrednie definiowanie modeli symulacyjnych i przeprowadzanie wieloatrybutowych analiz za pomocą kilku kliknięć myszką. Każdy pracujący nad projektem inżynier może przeprowadzić ocenę setek wariantów systemu, dobierając odpowiednie opcje i równoważąc parametry systemów mechatronicznych tak, by sprostać specyfice danego rynku, a wszystko to bez jakichkolwiek kompromisów pod względem jakości czy wydajności.

Źródło:  Siemens

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę