Schneider Electric w rankingu magazynu Fortune

Schneider Electric

Schneider Electric, według listy opublikowanej w 2019 roku przez magazyn Fortune, należy do grona Najbardziej Podziwianych Firm Świata. W tym roku firma zajmuje piąte miejsce w segmencie branży elektronicznej, utrzymując swoją pozycję od 2018 roku.

Coroczny ranking Najbardziej Podziwianych Firmy Świata opiera się na badaniu amerykańskich i globalnych firm z listy Fortune 500, które odnotowują najwyższe przychody. W celu zidentyfikowania najlepszych z 52 branż, 3750 zarządzających, dyrektorów i analityków zostało poproszonych o ocenę firm według dziewięciu kryteriów: innowacji, zarządzania ludźmi, wykorzystania zasobów korporacyjnych, odpowiedzialności społecznej, jakości zarządzania, stabilności finansowej, długoterminowej wartość inwestycji, jakości produktów i usług oraz globalnej konkurencyjności. Schneider Electric został wysoko oceniony w zarządzaniu ludźmi, zajmując trzecie miejsce w branży elektronicznej.

Reklama

- Jako globalna organizacja wierzymy w innowacje, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę, w równe szanse i motywowanie naszych współpracowników w celu wykorzystania ich potencjału – mówi Olivier Blum, dyrektor generalny HR w firmie Schneider Electric.

Schneider Electric regularnie pojawia się w rankingach branżowych promujących zrównoważony rozwój i równouprawnienie. Firma została uwzględniona w Indeksie Równości Płci Bloomberg z 2019 roku, który dostarczył unikalny barometr równości płci we wszystkich globalnych sektorach. W tym samym roku otrzymał również nagrodę Catalyst Award, która wyróżnia firmy za ich śmiałe i przyszłościowe inicjatywy wspierające tworzenie bezpiecznych miejsc pracy, w których każdy może się rozwijać. Wyróżnienie wzmacnia silne zaangażowanie firmy w tworzenie kultury sprzyjającej równouprawnieniu i długotrwałym działaniom na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju.

Reklama

 

Źródło: Schneider Electric

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę