Schneider Electric doceniony przez Microsoft

Schneider Electric doceniony przez Microsoft

Schneider Electric otrzymał nagrodę Partnera Roku 2022 Microsoft w kategorii Energy & Sustainability. Firma została wyróżniona spośród najlepszych partnerów Microsoft za innowacyjne rozwiązania programowe EcoStruxure™, które zostały dostarczone klientom przy wykorzystaniu technologii Microsoft, w tym Azure Cloud i Dynamics 365.

Nagrody Partnera Roku Microsoft są przyznawane partnerom firmy, którzy w ciągu ostatniego roku opracowali i dostarczyli wyróżniające się aplikacje, usługi i urządzenia oparte na rozwiązaniach Microsoft. Spośród ponad 3 900 zgłoszeń z więcej niż 100 krajów w różnych kategoriach, Schneider Electric został wyróżniony za dostarczanie wyjątkowych rozwiązań i usług w dziedzinie energii i zrównoważonego rozwoju.
W 2021 r. rozwiązania EcoStruxure od Schneider Electric pomogły klientom firmy ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 84 mln ton. W sumie to 347 mln ton zaoszczędzonych oraz tych, których emisji udało się uniknąć od 2018 r. 


– Tytuł Partnera Roku 2022 Microsoft w kategorii Energy & Sustainability jest wyrazem uznania dla naszych wspólnych wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Znajdujemy się w punkcie krytycznym. Jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania w celu ograniczenia emisji, wkrótce znajdziemy się w sytuacji, z której nie ma powrotu. Przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu temu zjawisku, jednak ich samodzielny wpływ nie jest wystarczający. Dlatego właśnie współpraca, taka jak ta pomiędzy Schneider Electric a Microsoft, jest konieczna, aby zwiększyć wysiłki w zakresie innowacji i stworzyć technologię, która może odwrócić bieg wydarzeń – mówi Olivier Blum, Executive Vice-President Energy Management w Schneider Electric.


Schneider Electric, wspólnie z Microsoft, umożliwił korzystanie z rozwiązań i usług m.in. w zakresie “Zielonego Data Center”, odpowiadając na potrzebę kompleksowego rozwiązania do bardziej efektywnego projektowania, budowy i eksploatacji swoich centrów danych przez Microsoft. Schneider Electric wykorzystał oprogramowanie dla budownictwa MTWO oraz flagową platformę chmurową RIB dla sektora budownictwa, aby zintegrować wszystkie dane wejściowe w modelu federacyjnym. Pozwoliło to na stworzenie cyfrowego bliźniaka, który zapewnił szybkość i przyczynowość projektu już w fazie budowy, zwiększając wydajność oraz ograniczając ilość przeróbek i odpadów.

Schneider Electric, dając przykład realizacji działań z zakresu ESG w swoim ekosystemie, wykorzystał technologię cyfrową i elektryczną również w swoich własnych budynkach.


Doskonałym przykładem jest IntenCity – otwarty w 2021 roku, flagowy "budynek przyszłości" Schneider, który jest dziesięciokrotnie bardziej energooszczędny niż przeciętna nieruchomość, co czyni go jednym z najbardziej efektywnych energetycznie budynków na świecie. Rozwiązania EcoStruxure Schneider Electric, do spółki z technologią Microsoft Azure, czynią ten zajmujący blisko 26 tys. m2 obiekt inteligentnym. Dane zbierane są co 2 minuty z aż 60 tys. punktów rozsianych w całym budynku. Dzięki temu zarządca budynku, w którym na co dzień pracuje półtora tysiąca osób, może wykorzystywać dane predykcyjne do inteligentnego zarządzania i elastyczności energetycznej, co z kolei zapewnia maksymalną niezawodność i odporność na awarie.


Schneider Electric i Microsoft współpracują ze sobą od ponad 30 lat. Wieloletnia wspólna historia obu firm i obopólne sukcesy są nieustannie napędzane wspólną wizją efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Zdolność do przyspieszenia postępu wynika z unikalnej wiedzy, jaką Microsoft i Schneider Electric mogą wnieść, ale to właśnie współpraca pozwala przenosić wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju na wyższy poziom.


– Jestem zaszczycony, że mogę ogłosić Schneider Electric Partnerem roku 2022 Microsoft w kategorii Energy & Sustainability – mówi Nick Parker, wiceprezes ds. globalnych rozwiązań partnerskich w Microsoft. – Schneider Electric wyróżnił się spośród wyjątkowej puli nominowanych. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem innowacyjnego wykorzystania technologii chmury Microsoft w ramach rozwiązań programowych EcoStruxure™.

Źródło: na podstawie informacji prasowej Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę