elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Rząd Wielkiej Brytanii inwestuje w sieci 5G

pixabay.com
Reklama
Reklama

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił konkurs na program "5G City". Konkurs ma na celu wypróbowanie działania nowej technologi na średniej wielkość obszarze miejskim.

Organizatorzy spodziewają się, że po wdrożeniu programu łatwiejsze będzie zarządzanie miastem, a życie jego mieszkańców stanie się bardziej komfortowe. Przykładem mogą być medyczne konsultacje dotyczące zdrowia przeprowadzane przez video. Oczekuje się też lepszych możliwości świadczenia wirtualnej turystyki czy stworzenia podstaw pod inteligentną produkcję.

Reklama

Ciekawe jest źródło finansowania projektu z konkursu 5G City. Otóż rząd Wielkiej Brytanii przeznaczył na nią pulę 200 mln funtów z miliardowego planu rozwoju 5G. Dofinansowanie państwa ma na celu na celu przyspieszenie wdrożenia technologii w całym kraju.

Brytyjski Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu ogłosił, że oczekuje opracowania projektu 5G City dla obszaru miejskiego zamieszkałego przez około 500 tys ludzi.

Jest to ogromna szansa na rozwój obszaru, który stać się może wizytówką naszego ambitnego programu, który sprawi, że Wielka Brytania w niedalekiej przyszłości będzie pretendować do światowego lidera w 5 G - powiedziała Margot James, brytyjska minister Technologii Cyfrowej - Wypróbowanie 5G w skali całego miasta jest szansą na udowodnienie, że korzyści ekonomiczne jakich spodziewamy się po tej nowej technologii rzeczywiście są opłacalne.

Reklama

Wnioski przyjmowane są do piątego czerwca, a ogłoszenie wyboru najlepszej oferty zapowiedziano na późne lato.

 

Źródło: Mobile Word Live

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama