RS Components przedstawia moduły LCD oparte o układy graficzne

RS Components

RS Components przedstawiła zintegrowane moduły LCD TFT z serii Gen oraz powiązane zestawy startowe od specjalistów ds. wbudowanych systemów graficznych — firmy 4D Systems. Moduły wyświetlacza Gen4 zaprojektowano z myślą o łatwej integracji i użytkowaniu przez projektantów urządzeń elektronicznych, którzy opracowują interfejsy ekranów dodatkowych.

Sercem modułów LCD z serii Gen4 jest procesor graficzny Diablo16 lub Picaso firmy 4D Systems oferujący zaawansowane funkcje graficzne. Wyświetlacze są dostępne w różnych rozmiarach, od 2,4 cala  aż po 7,0 cala. Dostępne są również opcje rezystywnych i pojemnościowych ekranów dotykowych, a firma RS może także zaoferować wersje bez obsługi dotykowej.

Każdy moduł zawiera 30-stykowe gniazdo ZIF FFC, które służy do łatwego podłączenia do urządzenia lub płyty głównej albo do płytki peryferyjnej i zwiększa funkcjonalność. Wbudowane złącze karty pamięci microSD pozwala na przechowywanie danych multimedialnych oraz rejestrowanie danych, a osobny styk sygnału audio PWM umożliwia generowanie dźwięku za pośrednictwem zewnętrznego wzmacniacza.

Seria Gen4 jest w pełni zgodna z oprogramowaniem Workshop4 IDE firmy 4D Systems, które oferuje możliwość wyboru spośród czterech środowisk projektowania: Designer służącego do projektowania w natywnym kodzie 4DGL (4D Graphics Language), ViSi umożliwiającego rozmieszczanie obiektów poprzez przeciąganie i upuszczanie w celu wspomagania generowania kodu 4DGL i umożliwienia programiście wizualizacji wyglądu wyświetlacza podczas użytkowania, obiektowego środowiska Visi-Genie, które automatycznie wykonuje całe kodowanie 4DGL, oraz środowiska Serial, które umożliwia sterowanie modułem Gen4 z poziomu urządzenia hosta za pomocą portu szeregowego.

Aby zagwarantować oszczędność miejsca, wszystkie obwody powiązane z wyświetlaczem w modułach z serii Gen4 są wpuszczone w podstawę montażową z tworzywa sztucznego. Wersja z zamontowaną opcją CLB — szklaną pokrywą z wysuniętymi krawędziami — umożliwia zamocowanie wyświetlacza w panelu lub w obudowie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej na wysuniętym elemencie szklanym, bez konieczności użycia jakichkolwiek wkrętów, śrub czy nakrętek.

Źródło: RS Components

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę