RS Components i Zerynth wzmacniają współpracę

RS Components

Firma Zerynth opracowała wydajny pakiet narzędzi umożliwiających programowanie cieszących się dużą popularnością mikrokontrolerów 32-bitowych i podłączanie ich do najnowocześniejszych systemów działających w chmurze, co pozwala na szybkie wdrażanie technologii IoT. Pakiet oprogramowania to bezpłatne, wieloplatformowe środowisko programistyczne działające w systemach Windows, Linux i Mac OS X.

Zestaw narzędzi obejmuje kompilator, debugger oraz zaawansowany edytor kodu, a także samouczki i przykładowe projekty. Umożliwia inżynierom i projektantom używanie języka Python lub hybrydy języków C/Python. Inżynierowie mogą rozpocząć programowanie po zainstalowaniu maszyn wirtualnych Zerynth VM w jednym z wielu obsługiwanych mikrokontrolerów wiodących producentów, takich jak Espressif, Nordic Semiconductor, NXP, Microchip/Atmel czy STMicroelectronics, a następnie mogą podłączyć mikrokontrolery do wiodących usług w chmurze, np. tych oferowanych przez firmy Amazon, Google, IBM lub Microsoft.

Pakiet DesignSpark Zerynth Studio można pobrać z witryny DesignSpark. Jest to zestaw bezpłatnych narzędzi programowych, zasobów oraz informacji ułatwiających inżynierom rozwijanie projektów elektronicznych i szybkie przechodzenie od fazy koncepcyjnej do fazy tworzenia prototypowych urządzeń.

– Naszą misją jest pomaganie klientom w przyspieszaniu projektowania i rozwijania rozwiązań dla środowiska IoT poprzez ograniczenie stopnia skomplikowania i usunięcie barier stojących przed inżynierami – powiedział Gabriele Montelisciani, dyrektor generalny firmy Zerynth. – Ta koncepcja doskonale pasuje do platformy DesignSpark firmy RS gromadzącej społeczności producentów i inżynierów, dlatego z przyjemnością nawiązujemy współpracę z liderem w branży w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu innowacyjnych technologii programistycznych IoT firmy Zerynth.

– Umowa stanowi punkt zwrotny w ewolucji naszego modelu współpracy i wzmacnia strategię firmy RS w zakresie środowiska IoT — powiedział Richard Curtin, wiceprezes ds. partnerstwa strategicznego w RS. – To pierwsza ogólnoświatowa, komercyjna umowa SaaSii związana z IoT dla firm RS i Electrocomponents plc oraz doskonały przykład naszego dążenia do innowacyjności i oferowania światowej klasy produktów, technologii i rozwiązań. Pakiet oprogramowania Zerynth szybko staje się "androidem" dla wbudowanych aplikacji IoT i stanowi kluczowy dodatek do platformy DesignSpark umożliwiającej projektowanie i rozwijanie narzędzi dla inżynierów.

 

Źródło: RS Components

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę