Rozwiązania oświetleniowe Miloo-Lighting w zabrzańskiej wieży ciśnień

Rozwiązania oświetleniowe Miloo-Lighting w wieży ciśnień Miloo-Electronics

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów industrialnych na Śląsku korzysta z najnowszej generacji oświetlenia wyprodukowanego i dostarczonego przez Miloo-Electronics – polskiego producenta elektroniki, oświetlenia LED oraz urządzeń do dezynfekcji powierzchni i powietrza.

Zlokalizowana przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu wieża ciśnień to jedna z pereł industrialnej architektury. Jeszcze niedawno groziła jej rozbiórka. Na szczęście teraz wieża stanowi swego rodzaju wizytówkę tego terenu. Odrestaurowany obiekt zachował liczne nawiązanie do swojego niepowtarzalnego, zabytkowego charakteru, czego przykładem jest m.in. zdobiąca jego elewację czerwona cegła. Gruntownie wyremontowano wszystkie wnętrza, a obok wieży wniesiono przeszkloną klatkę schodową z windą. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, który pozwala podziwiać panoramę miasta, a przy sprzyjającej pogodzie także Beskidy.

Wieża ciśnień

 

Jednym z elementów projektu rewitalizacji zabrzańskiej wieży ciśnień było wyposażenie jej w nowoczesne rozwiązania oświetleniowe – mówi Bartosz Mazurek z Miloo-Electronics. – Zarówno wewnątrz, jak i w strefach zewnętrznych obiektu zainstalowano profesjonalne oprawy LED marki Miloo-Lighting. Poza wartością estetyczną modernizacja oświetlenia znacznie obniży koszty energii elektrycznej. 

Wieża ciśnień

W odrestaurowanym budynku będą działać m.in.: Centrum Żywego Rzemiosła, Akademia Młodych Talentów, kawiarnia oraz interaktywna wystawa przybliżająca zagadnienia związane z węglem. Wieża Ciśnień przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu została wybudowana w 1909 r. jako element miejskiej sieci wodociągowej. Wzniesiony na planie ośmiokąta budynek ma 46 m wysokości i 23,3 m średnicy.

Źródło: Miloo-Electronics

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę