Rozdzielnica średniego napięcia SM AirSeT z prestiżowym wyróżnieniem

Rozdzielnica średniego napięcia SM AirSeT z wyróżnieniem Schneider Electric

Rozdzielnica SM AirSeT, innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej, została nagrodzona podczas targów Energetab 2023, które odbyły się w dniach 12-14 września w Bielsku-Białej. Otrzymane wyróżnienie potwierdza znaczący wkład firmy Schneider Electric w rozwijanie zrównoważonych technologii w sektorze energetycznym.

Energetab to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, które jest poświęcone sektorowi energetycznemu. Targi gromadzą przedstawicieli branży, dostawców technologii oraz ekspertów z różnych dziedzin, którzy mają możliwość poznania najnowszych rozwiązań, produktów i usług związanych z produkcją, przesyłem oraz dystrybucją energii elektrycznej. Ponadto Energetab to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń między przedstawicielami firm, instytucji rządowych i organizacji branżowych.

Technologia bez gazu SF6

SM AirSeT to zaawansowana technologicznie rozdzielnica średniego napięcia w izolacji powietrznej bez gazu SF6 do wtórnego rozdziału energii. Charakteryzuje się ona innowacyjną konstrukcją, która łączy możliwości izolacyjne czystego powietrza oraz zdolność technologii próżniowej do przerywania łuku elektrycznego, eliminując potrzebę stosowania gazu SF6 lub gazów alternatywnych. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na eliminację substancji izolującej opartej na gazach fluorowanych na rzecz przyjaznej dla środowiska alternatywy – czystego powietrza.

Wyróżnienia dla Schneider Electric

Podczas tegorocznych targów Energetab rozdzielnica SM AirSeT została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem. 

Cieszymy się, że przyjazna środowisku technologia bez gazu SF6 zyskała uznanie Komisji Konkursowej. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to ogromny krok naprzód w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej i ochrony środowiska – powiedział Adam Lizończyk, wiceprezes Pionu Power Systems na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric, który miał zaszczyt odebrać nagrodę.

Wcześniej w tym roku firma Schneider Electric także zdobyła nagrodę Lidera Transformacji Energetycznej za produkt „Rozdzielnica SM AirSeT do wtórnego rozdziału energii elektrycznej w izolacji gazowej bez gazu SF6”. Konkurs ten został zorganizowany w ramach Polskiego Kongresu Klimatycznego pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Każda otrzymana nagroda stanowi uznanie dla innowacyjności i zaangażowania Schneider Electric w tworzenie przyszłości energetyki. Firma kontynuuje swoją misję dostarczania ekologicznych i efektywnych rozwiązań dla sektora energetycznego, przyczyniając się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Schneider Electric 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę