Rockwell Automation zawiesza działalność w Rosji

Rockwell Automation zawiesza działalność w Rosji Rockwell Automation

Firma Rockwell Automation podjęła decyzję o zawieszeniu działalności oraz sprzedaży na terenie Rosji i Białorusi ze skutkiem natychmiastowym.

Rockwell dołącza do rządu USA i globalnej społeczności w działaniach potępiających atak Rosji na Ukrainę i jej obywateli – powiedział Blake Moret, prezes i dyrektor generalny Rockwell Automation, podkreślając, że firma popiera wszystkie sankcje USA. 

Firma Rockwell wniosła wkład finansowy w inicjatywę Project HOPE, aby zapewnić pomoc humanitarną uchodźcom na Ukrainie oraz w krajach sąsiadujących, a także zachęca pracowników do udzielania wsparcia na inne możliwe sposoby. Dodatkowo, firma wspiera swoich pracowników, którzy aktywnie działają w roli wolontariuszy, oferując płatny urlop na czas wolontaryjnej aktywności.

Sprzedaż do Rosji i Białorusi stanowi mniej niż 0,5% łącznych przychodów Rockwella. Firma nadal będzie wypłacać pensje i utrzyma dotychczasowe świadczenia dla zespołu w Rosji, liczącego około 30 osób. Rockwell nie zatrudnia bezpośrednio nikogo na terenie Ukrainy czy Białorusi.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę