Rockwell Automation wśród laureatów Transformational Leadership Awards

Rockwell Automation wśród laureatów TLA Pixabay

Firma Rockwell Automation wraz z pozostałymi laureatami drugiego dorocznego plebiscytu Transformational Leadership Awards świętowała swój sukces. Plebiscyt jest organizowany przez serwis Smart Industry, a jego celem jest nagrodzenie osób i organizacji, które promują rozwiązania Przemysłu 4.0.

Nagrody w plebiscycie Smart Industry Transformational Leadership Awards są przyznawane w 5 kategoriach nawiązujących do innowacji cyfrowych: DX Visionary, DX Trailblazer, IIoT Pioneer, DX Champion i IT/OT Teamwork. W tym roku nagrody zostały przyznane 15 reprezentantom branż z całego świata, którzy z sukcesem zaplanowali i przeprowadzili cyfrową transformację (DX) w co najmniej jednym obszarze działalności poprzez zastosowanie cyfrowych i często przełomowych technologii.

Susana Gonzalez, prezes Rockwell Automation na region EMEA, złożyła gratulacje wyróżnionym firmom i osobom i dodała, że z satysfakcją obserwuje, w jak dużym stopniu działania w ramach transformacji cyfrowej przyczyniają się do sukcesu ich klientów. Gdy ma się jasno nakreśloną wizję, połączenie ludzi, procesów i technologii może przynieść spektakularne rezultaty, a fakt, że nagrodzono tak wiele firm europejskich, jest jeszcze jednym powodem do zadowolenia.

DX Visionary za innowacyjność i wytrwałość

W pierwszej kategorii nagrodzono trzech reprezentantów wyższej kadry kierowniczej za inspirującą wizję, innowacyjność, wytrwałość i nastawienie na rozwój, które były znakomitymi drogowskazami na drodze do transformacji cyfrowej w ich organizacjach. Jedną z nagrodzonych osób jest Joris Bisschop, prezes firmy Technologies Added, wytwórcy kontraktowego z siedzibą w Emmen w Holandii.

Odbierając nagrodę, Bisschop podkreślił, że warunkiem działania stosowanego przez nich modelu działalności wytwórczej jest maksymalna elastyczność. Zakład musi błyskawicznie dostosowywać się do różnych zastosowań i formatów produktów, a jest to możliwe wyłącznie dzięki bardzo elastycznym i ściśle zintegrowanym rozwiązaniom z zakresu automatyzacji i informatyki. Współpraca z Rockwell Automation pomogła wdrożyć ten etos pracy oraz, przy wsparciu zespołu Bisschopa, stworzyć model stanowiący przyszłość branży wytwórczej.

DX Trailblazer jako oznaka udanej transformacji cyfrowej

Trzy organizacje będące użytkownikami końcowymi zostały nagrodzone za udane przeprowadzenie cyfrowej transformacji w co najmniej jednym obszarze działalności. Były to szeroko zakrojone działania obejmujące zarówno działalność operacyjną, oferty produktów i usług, jak również obsługę klienta. Wśród zwycięzców znalazła się Polpharma Group, producent substancji aktywnych i gotowych wyrobów leczniczych z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

Nowoczesna branża farmaceutyczna wymaga nowoczesnych rozwiązań nie tylko w poszczególnych obszarach biznesowych, lecz także jako całość – powiedział Markus Sieger, prezes firmy Polpharma Group. – Wsparcie firmy Rockwell Automation umożliwiło nam przeprowadzenie cyfrowej transformacji wielu elementów systemu zarządzania infrastrukturą techniczną, dzięki czemu mamy podstawę do wprowadzania usprawnień na jeszcze szerszą skalę.

IIoT Pioneer za stosowanie technologii cyfrowych

Trzy firmy zajmujące się konstrukcją maszyn (producenci oryginalnego wyposażenia) zostały wyróżnione za stosowanie technologii cyfrowych w sposób, który przyczynił się do wzrostu wartości dla klienta i powstania nowych źródeł przychodów. Jednym z laureatów w tej kategorii była europejska IMA Group, globalny projektant i wytwórca zautomatyzowanych maszyn do przetwarzania i pakowania produktów farmaceutycznych, kosmetyków, żywności, herbaty i kawy z siedzibą w Bolonii we Włoszech.

Thomas Fricke, dyrektor handlowy IMA Pharma, powiedział, że dla konstruktora maszyn obsługującego wymagające rynki na całym świecie automatyzacja jest kluczowym elementem zapewniającym sprawność i elastyczność, której potrzebują klienci. Cyfrowa infrastruktura leżąca u podstaw stosowanego przez nich jako firmy rozwiązania pozwala na jeszcze lepszy wgląd w działanie maszyn i umożliwia podejmowanie w czasie rzeczywistym decyzji o natychmiastowym korzystnym wpływie na wyniki. W realizacji całości nieocenioną pomoc stanowiły zaś zintegrowane oprogramowanie i sprzęt Rockwell Automation.

DX Champion i IT/OT Teamwork za skuteczną współpracę

Trzem przedstawicielom wyższej kadry kierowniczej przyznano nagrodę DX Champions za umiejętność tworzenia skutecznych zespołów i kierowania nimi. Reprezentantami Europy wśród zwycięzców w tej kategorii byli Oliver Paul, starszy dyrektor ds. zarządzania cyklem żywotności systemów terapii, i Larry Dubé, VP, PLM Strategy we Fresenius Medical Care, firmie o zasięgu globalnym, dostarczającej produkty, usługi i systemy służące do leczenia chorób nerek, mającej siedzibę w Bad Homburgvor der Höhe w Niemczech.

Firmie Fresenius Medical Care przyznano także nagrodę IT/OT Teamwork za skuteczne promowanie produktywnej współpracy między tradycyjnymi silosami funkcjonalnymi, która zaowocowała udanymi wdrożeniami projektów z zakresu transformacji cyfrowej. Co ważne, kryteria przyznawania nagród Transformational Leadership stanowią odzwierciedlenie najistotniejszych wyzwań związanych z przekształceniem biznesu, takich jak: znaczenie wizji wykonawczej, zdolność kształtowania talentów czy skuteczna transformacja procesów operacyjnych, relacji z klientami i modeli biznesowych.

Celem plebiscytu Transformational Leadership Awards jest wyróżnienie podmiotów z całego świata, które promują innowacje i założenia Przemysłu 4.0 – powiedział Keith Larson, VP of content, Smart Industry. – Jedna trzecia naszych tegorocznych nagród trafiła do organizacji i osób z regionu EMEA, co tylko potwierdza siłę, innowacyjność i konkurencyjność bazy przemysłowej na tym obszarze.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę