Rockwell Automation i Cytiva na rzecz digitalizacji produkcji farmaceutyków

Rockwell Automation i Cytiva na rzecz branży farmaceutycznej Rockwell Automation

Rockwell Automation działa na rzecz innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych również w Polsce. Wiele koncernów farmaceutycznych jest w ogromnej potrzebie wdrożenia skalowalnych i elastycznych rozwiązań produkcyjnych, które usprawnią i zoptymalizują proces produkcji. Tym razem, Rockwell Automation zacieśnia współpracę z firmą Cytiva, światowym liderem w dziedzinie biotechnologii, na rzecz automatyzacji w branży bioprodukcji. 

W ramach współpracy, która zaowocowała również utworzeniem w Szanghaju Centrum Automatyzacji i Transformacji Cyfrowej, bada się możliwości zastosowania przemysłowego internetu rzeczy (IIoTr), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i innych zaawansowanych technologii w celu zapewnienia łączności w całym procesie produkcyjnym. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do zarządzania terenem fabryki Rockwell Automation i Cytiva otwierają obiecującą przyszłość przed rozwiązaniami cyfrowymi dla firm biofarmaceutycznych, pomagając zwiększyć efektywność szkoleń i wydajność operatorów, poprawiając szybkość przeglądu partii, usprawniając zarządzanie sprzętem i zwiększając wydajność. 

– Adaptacyjność i skalowalność to podstawowe cechy każdej współczesnej operacji w dziedzinie biotechnologii. W miarę upowszechniania się spersonalizowanych metod leczenia, przypadków jednorazowego użytku i programów szybkiego rozwoju producenci muszą być w stanie opracowywać, testować, ulepszać i produkować w tempie szybszym niż wcześniej. Można to skutecznie osiągnąć tylko dzięki rozwiązaniom w zakresie cyfryzacji procesów i automatyzacji, opracowanym specjalnie z myślą o potrzebach branży farmaceutycznej – wyjaśnił Åsa Arvidsson, wiceprezes w regionie EMEA North w firmie Rockwell Automation.

– Centrum wspiera rozwój innowacji biologicznych, technologicznych i cyfrowych, które razem tworzą elastyczniejsze ramy dla szybszego, precyzyjniejszego i skuteczniejszego opracowywania spersonalizowanych metod leczenia. Gdy współpracujemy i wspólnie zajmujemy się różnymi zagadnieniami, nie tylko szybciej wprowadzamy innowacje, lecz możemy też dokonać radykalnych zmian i ulepszeń, które pomogą ludzkości – dodał Jesper Hedberg, dyrektor generalny Centrum Testa.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę