Przyszłość przemysłu na targach Automaticon

Przyszłość przemysłu na targach Automaticon AUTOMATICON

Koboty, cyfrowy bliźniak, sztuczna inteligencja – czy robotyzacja jest remedium na wyzwania dzisiejszych czasów? Skąd brać na nią pieniądze? Jak zapewnić ciągłość obsługi zamówień w nieprzewidywalnych czasach? To tylko część tematów, o których będą rozmawiać uczestnicy 27. edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon. 

Trwają przygotowania do największego w Polsce profesjonalnego forum, na którym w marcu spotkają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej, a zwiedzający będą mogli poznać m.in. nowości z dziedziny automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki.

27. już edycja Automaticon odbędzie się w dniach 7–9 marca 2023 r. w warszawskim EXPO XXI, zlokalizowanym w centrum stolicy. Jak co roku organizatorzy zaplanowali obszerny, specjalistyczny program, ściśle nawiązujący do największych wyzwań branży i pozwalający znaleźć odpowiedź na to, jak im sprostać. Tym razem będzie to aż dziewięć bloków tematycznych, wśród nich: automatyzacja, robotyzacja czy technologie 3D w przemyśle. Wiele uwagi poświęcone zostanie również laboratoryjnej aparaturze pomiarowej do celów przemysłowych, naukowych i dydaktycznych, elektronice przemysłowej czy napędom.

Będą to trzy dni wypełnione prezentacjami, nowinkami technologicznymi, rozmowami o trendach przyszłości. Nasze forum, jako wyspecjalizowana impreza branżowa, jest bowiem miejscem spotkania całego innowacyjnego sektora przemysłu. To także doskonała platforma dla komunikacji biznesowej oraz miejsce wymiany najnowszej myśli technicznej, będącej kluczem dla rozwoju nowoczesnych technologii w polskich przedsiębiorstwach – mówią organizatorzy.

Automaticon 2023 to także warsztaty, np. z programowania robotów KUKA czy pozyskiwania unijnych środków na badania i innowacje w ramach programu Horyzont Europa oraz skorzystania z ulgi na robotyzację.

ludzie na targach przemysłowych

Z każdym rokiem rozwijamy formułę forum. Nowoczesny format targów zyskał już odpowiednią, spójną identyfikację wizualną, jednak nie poprzestajemy na zmianie oprawy. Rozwijamy cyfrowe narzędzia, takie jak rejestracja elektroniczna i katalogi on-line, będące nie tylko przestrzenią prezentacji marek, produktów oraz koncepcji, ale też źródłem cennych informacji, umożliwiającym profilowanie ofert dla pełniejszej realizacji celów marketingowych wystawców – podkreślają organizatorzy. 

Organizatorem Automaticon jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów. Impreza jest licznie odwiedzana przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz integratorów systemów. Targom towarzyszy konkurs o Złoty Medal Automaticon 2023, w którym komisja konkursowa przyznaje prestiżowe wyróżnienie branży automatyki, pomiarów i elektroniki. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.automaticon.pl. 

Źródło: Automaticon

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę