Przewody kompensacyjne HELUKABEL do termopar

Przewody kompensacyjne Helukabel do termopar Helukabel

W ofercie TME pojawiły się przewody kompensacyjne do termopar znanego i cenionego producenta, marki HELUKABEL. Jest to firma dostarczająca rozmaite artykuły służące do tworzenia profesjonalnych połączeń w przemysłowych standardach jakości i trwałości – od zasilania aż po nowoczesną komunikację cyfrową. 

W przypadku artykułów przeznaczonych do obsługi termopar HELUIKABEL oferuje kompleksową ofertę przystosowaną do wszystkich szeroko stosowanych sensorów. Zastosowanie właściwego okablowania gwarantuje uzyskanie optymalnych, precyzyjnych wyników, które nie będą obarczone błędem wynikającym z występowania pośrednich łączeń występujących między sondą a przetwornikiem. Takie problemy można zminimalizować/wyeliminować poprzez użycie kabli termoelektrycznych (tj. wykonanych z tych samych materiałów, co złącze służące do pomiaru) lub kompensacyjnych, w których zastosowano materiały o właściwościach zbliżonych do budulca sondy. Prezentowane produkty Helukabel należą do tej drugiej grupy, która oprócz wiernego odwzorowania oporności złącza odznacza się też konkurencyjną ceną. 

Powiązane firmy

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Helukabel Polska Sp. z o.o.
Przewody jedno i dwużyłowe
Przewody wielożyłowe

Przewody termoparowe mają zastosowanie w technice regulacji, do precyzyjnego pomiaru temperatury – pozwalając kontrolować skrajne warunki termiczne w kotłach, wymiennikach ciepła, instalacjach chłodniczych etc. Mając na względzie specyfikę tych aplikacji, wybrane artykuły zabezpieczono odpornymi oplotami z drutów stalowych lub włókna szklanego. Posiadają od 1 do 24 żył, pozwalając na wykonywanie wielopunktowych pomiarów, koniecznych do kontroli procesów przemysłowych. Należy zwrócić uwagę, że oferta HELUKABEL obejmuje przewody kompensacyjne do sond typu J, K, L, N, R, S oraz hybrydowe.

Charakterystyka
Materiał izolacji* PVC, silikon lub włókno szklane
 
 Liczba żył*   1…24
Kształt przekroju przewodu*okrągły lub owalny
Przekrój żyły*    0,22...1,5mm2
Temperatura pracy*    -40...200°C

* zależnie od modelu

Źródło: TME

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę