Potężny komputer do zastosowań zewnętrznych w ofercie firmy B&R

B&R

W ofercie firmy B&R znalazł się nowy produkt: komputer z procesorem Intel do maszyn mobilnych. Pełnowartościowy komputer o stopniu ochrony IP69K został specjalnie zaprojektowany do użytku w trudnych warunkach. Jest optymalnie dostosowany do inteligentnych maszyn, które komunikują się ze sobą i z chmurą. 

Komputer do maszyn mobilnych jest wyposażony w procesor Core i7 firmy Intel. Wydajność można skalować, stosując procesory od Celerona 2,2 GHz po Core i7 2,8 GHz. Komputer posiada do 16 GB RAM i 480 GB pamięci flash i jest wyposażony w moduł TPM. Obsługuje również standardowe systemy operacyjne, takie jak Windows 10 IoT Enterprise i Linux. Wydajność obliczeniowa komputera PC umożliwia implementację półautomatycznych lub w pełni autonomicznych funkcji maszyny.

Reklama

Maszyny inteligentne

Komputer może być również wykorzystywany jako sterownik brzegowy, który zbiera duże ilości danych z jednej lub większej liczby maszyn mobilnych, wstępnie je przetwarza, a następnie wysyła do systemów wyższego poziomu lub chmury. Na potrzeby komunikacji maszyna-maszyna i maszyna-chmura B&R oferuje szeroko stosowane protokoły OPC UA i MQTT. Umożliwiają one niezawodne przesyłanie pakietów danych nawet w przypadku małej przepustowości lub czasowej niedostępności połączenia sieciowego.

Reklama

Do użytku w najtrudniejszych warunkach przemysłowych

Komputer charakteryzuje się szczególnie wytrzymałą konstrukcją. Jest odporny na wstrząsy, wibracje, sól, promieniowanie UV i olej. Obudowa jest całkowicie szczelna, przy tym nie posiada wentylatora. Komputer bezobsługowy posiada specjalnie opracowany system regulacji temperatury, który umożliwia pracę w zakresie temperatur powierzchni od -40°C do +85°C.

Rozbudowa modułowa

Komputer jest niewrażliwy na wahania napięcia. Oprócz szerokiego zakresu napięcia zasilającego od 9 do 32 V, posiada również zintegrowane zabezpieczenie przed zrzutem obciążenia. Zabezpieczenie koryguje wartości szczytowe napięcia zasilającego w celu ochrony elektroniki i zapewnienia nieprzerwanej pracy. Dwa wewnętrzne gniazda umożliwiają modułową rozbudowę komputera o dodatkowe interfejsy komunikacyjne.

Źródło: B&R

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę