Pokazy robotów mobilnych AMR na targach ITM Industry Europe

Pokazy robotów mobilnych AMR na targach ITM Industry Europe AIUT

Dynamiczne pokazy najnowszych robotów mobilnych AMR z rodziny AIUT Formica można zobaczyć podczas rozpoczętych wczoraj Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog 2023, które potrwają do 2 czerwca 2023 w Poznaniu. Wydarzenie to towarzyszy targom ITM Industry Europe 2023.

30 maja w Poznaniu rozpoczęło się jedno z najważniejszych dorocznych wydarzeń w branży logistycznej – Modernlog 2023. To okazja do prezentacji maszyn przemysłowych i poznania najnowszych rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne i magazynowe w przedsiębiorstwach.

Wzmożona robotyzacja procesów logistycznych, analityka predykcyjna i budowa zautomatyzowanych magazynów buforowych pozwalających na uelastycznienie procesu produkcji, to główne kierunki rozwoju rynku intralogistyki. Prezentowane przez nas podczas tegorocznego Modernlog rozwiązania i zaplanowane w strefie In4Log dynamiczne pokazy naszych robotów mobilnych pokazują, że jesteśmy gotowi odpowiadać na potrzeby rynku w tym zakresie. Potwierdza to również skala wdrożeń jakie realizujemy w Polsce i za granicą – mówi Ewa Kubisiewicz-Boba, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie AIUT.

Cztery dni pokazów transportowych robotów mobilnych w strefie In4Log

Dynamiczne prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych to nieodzowna część targów Modernlog. W tym roku w strefie In4Log (Innovation for Logistics Industry) firma AIUT prezentuje możliwości swojego inteligentnego systemu intralogistycznego i najnowszych autonomicznych transportowych robotów mobilnych z serii AIUT Formica. Uzupełnienie rozwiązania stanowi innowacyjny system lokalizacji wewnątrzbudynkowej AIUT Romotus – odpowiedzialny za inteligentne lokalizowanie zasobów firmy (w tym osób oraz pojazdów) i monitoring interakcji między nimi czasie rzeczywistym. 

W strefie pokazowej swoje możliwości w zakresie automatyzacji procesów dostaw w magazynie zaprezentują roboty mobilne AMR Formica 1, AMR Formica 2, AMR Formica 3, AMR Formica 12 i AMR Formica 23. Pokazy maszyn odbywać się będą przez 4 dni trwania targów w Pawilonie 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich o każdej pełnej godzinie.

Wprowadzenie robotów mobilnych AMR do zakładów produkcyjnych i magazynów to krok w kierunku pełnej automatyzacji dostaw. Tego dziś oczekują przedsiębiorstwa, dlatego kompleksowo odpowiadamy na potrzebę zautomatyzowanej obsługi zleceń wewnętrznych. Projektowane przez nas zrobotyzowane systemy transportu wewnętrznego bazujące na robotach mobilnych AMR pozwalają zwiększać efektywność procesów i stają się kluczowym ogniwem stabilnego łańcucha dostaw – mówi Roman Szulik, Dyrektor Działu Robotów Mobilnych w firmie AIUT i dodaje: – Sercem naszego rozwiązania jest system zarządzania flotą AIUT Qursor. Wykorzystując technologię sztucznej inteligencji nasze pojazdy mogą być zarządzane przez system w trybie autonomicznym, czyli bez nadzoru operatora, spełniając tym samym wysokie wymagania firm z sektora przemysłu, jak i e-commerce. Przez 4 dni targów Modernlog będzie można oglądać podczas pracy łącznie pięć modeli AMR AIUT Formica, w tym unikalnie niski pojazd Formica 12, dopasowany do indywidualnych wymagań branży automotive, z którą współpracujemy. To właśnie możliwość kastomizacji jest jednym z wyróżników naszego rozwiązania, o czym również szerzej opowiemy w trakcie wydarzenia.

Najnowsze rozwiązania intralogistyczne, autonomiczne roboty mobilne, platforma lokalizacji wewnątrzbudynkowej, cyfrowy bliźniak – tym i innym technologiom Przemysłu 4.0 będzie można przyjrzeć się bliżej na stoisku AIUT nr 11 w pawilonie B Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Firma zaprezentuje również swoje możliwości, jako kompleksowego dostawcy magazynów automatycznych (ASRS), które pełnią obecnie kluczową rolę w procesie uniezależnienia się przedsiębiorstw od zmiennych warunków ekonomicznych i gospodarczych. 

Źródło: AIUT

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę