Peppe złoży zeznania przed parlamentem Wielkiej Brytanii

TES

Parlament Wielkiej Brytanii prowadzi postępowanie w sprawie czwartej rewolucji przemysłowej. Zeznawali już naukowcy, przedsiębiorcy i informatycy. Teraz przyszedł czas na robota Peppe, stworzonego przez Softbank Robotics, który swoje zeznania złoży we wtorek, 16 października.

Według BBC będzie to pierwszy przypadek, gdy przed posłami w parlamencie pojawi się robot. Ale, jak twierdzi Robert Halfon, przewodniczący komitetu, posłowie muszą poznać punkt widzenia robota.

- Tu nie chodzi o kogoś, kto przynosi elektronicznego robota-zabawkę i robi demonstrację, chodzi o pokazanie potencjału robotyki i sztucznej inteligencji oraz jej umiejętności – mówi przewodniczący.

Pepper to przedstawiciel linii robotów stworzonych przez japońską SoftBank Robotics. Robot ma ograniczone zdolności konwersacyjne ale potrafi interpretować emocje oraz reagować na nie.

Z umiejętności robota korzystali już Pizza Hut i szkocki sklep spożywczy, który znakomicie wykorzystał jego umiejętności do promocji.

 

Źródło: TES

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę