Pełna integracja fotowoltaiki z systemem smart home

Pełna integracja fotowoltaiki z systemem smart home pixabay-8510670

Współpraca firm Fotowoltaika Hymon i Smart Home Grenton pozwoli klientom zintegrować instalację fotowoltaiczną z systemem smart home i dzięki temu wykorzystać 100% darmowej energii.

Dzięki temu połączeniu energia pochodząca z paneli słonecznych może być nie tylko wykorzystywana w dużo efektywniejszy sposób, ale również magazynowana. Za sprawą automatyki, monitorowania zużycia energii i analizy harmonogramów jej produkcji można świadomie i w sposób „smart” optymalizować jej pobór.

Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na instalację paneli fotowoltaicznych, czerpią darmową energię słoneczną i cieszą się z oszczędności. Każdy chciałby jednak móc wykorzystać ją w 100%, nawet w chwili, kiedy produkuje jej najwięcej. Dzięki synergii paneli PV z instalacją smart home staje się to możliwe – mówi Jacek Strzesak, prezes i współzałożyciel spółki Hymon. – Integracja z Systemem Inteligentnego Domu Grenton daje możliwość przekierowania nadwyżek energii np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, mat grzewczych czy grzałki elektrycznej w panelach lub kaloryferach. Dzięki temu minimalizujemy zużycie paliw stałych lub ciekłych, dbamy o środowisko i nasze portfele.

System smart home to również korzyści wynikające z inteligentnego wykorzystania energii elektrycznej i optymalnego planowania jej poboru.

Źródło: Fotowoltaika Hymon

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę