elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Pełna integracja fotowoltaiki z systemem smart home

pixabay-8510670
Reklama
Reklama

Współpraca firm Fotowoltaika Hymon i Smart Home Grenton pozwoli klientom zintegrować instalację fotowoltaiczną z systemem smart home i dzięki temu wykorzystać 100% darmowej energii.

Dzięki temu połączeniu energia pochodząca z paneli słonecznych może być nie tylko wykorzystywana w dużo efektywniejszy sposób, ale również magazynowana. Za sprawą automatyki, monitorowania zużycia energii i analizy harmonogramów jej produkcji można świadomie i w sposób „smart” optymalizować jej pobór.

Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na instalację paneli fotowoltaicznych, czerpią darmową energię słoneczną i cieszą się z oszczędności. Każdy chciałby jednak móc wykorzystać ją w 100%, nawet w chwili, kiedy produkuje jej najwięcej. Dzięki synergii paneli PV z instalacją smart home staje się to możliwe – mówi Jacek Strzesak, prezes i współzałożyciel spółki Hymon. – Integracja z Systemem Inteligentnego Domu Grenton daje możliwość przekierowania nadwyżek energii np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, mat grzewczych czy grzałki elektrycznej w panelach lub kaloryferach. Dzięki temu minimalizujemy zużycie paliw stałych lub ciekłych, dbamy o środowisko i nasze portfele.

System smart home to również korzyści wynikające z inteligentnego wykorzystania energii elektrycznej i optymalnego planowania jej poboru.

Źródło: Fotowoltaika Hymon

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama