Partnerstwo firm Menlo Electric i Jinko Solar

Partnerstwo firm Menlo Electric i Jinko Solar Pixabay

Menlo Electric został autoryzowanym dystrybutorem modułów Jinko Solar po roku ścisłej współpracy obu firm. Partnerstwo zaowocuje sprzedażą modułów na poziomie ponad 200 MW w 2022 r., z czego 70 MW zostanie dostarczonych jeszcze w pierwszym kwartale.

Trend transformacji energetycznej w Europie przybiera na sile, zwłaszcza na terenie Europy Środkowej. Po zbudowaniu pozycji czołowego dostawcy modułów w Polsce szukaliśmy partnera, który umocni naszą pozycję na rynku europejskim. Stąd decyzja o rozszerzeniu współpracy z Menlo Electric – tłumaczy Marcin Jędrachowicz, sales manager Jinko na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Już w 2021 r. rozpoczęliśmy sprzedaż modułów Jinko do instalatorów, dystrybutorów i inwestorów m.in.  w krajach bałtyckich i w południowej Europie. Obsługujemy naszych klientów głównie z centrów logistycznych w Gdańsku i Warszawie, ale dostarczamy również sprzęt ze wszystkich głównych hubów logistycznych w Europie Zachodniej i Południowej – dodaje Marta Walendzewicz, członek Zarządu Menlo Electric.

W ramach współpracy z Jinko Solar Menlo Electric zaoferuje swoim klientom moduły TOPCon typu N z flagowej serii Jinko Tiger Neo.

Jesteśmy przekonani o zaletach stosowania modułów TIGER NEO, w tym o ich wyższej wydajności, wyższym współczynniku bifacial, niższej degradacji mocy, niższym temperaturom pracy i lepszej wydajności przy niskim natężeniu promieniowania. Dzięki tym wyróżnikom technologia TOPCon typu N firmy Jinko Solar jawi się jako następna generacja technologii głównego nurtu po mono PERC – wyjaśnia Marcin Jędrachowicz.

Moduły marki Jinko stały się w Polsce synonimem wysokiej jakości. Co więcej, produkty firmy cieszą się dużą rozpoznawalnością wśród klientów z całej Europy. Cieszymy się, że dzięki partnerstwu z Jinko Solar możemy być częścią przełomu technologicznego – dodaje Walendzewicz.

Źródło: Menlo Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę