Ogłoszono zwycięzców dorocznych Nagród Społeczności

Ogłoszono zwycięzców dorocznych Nagród Społeczności Pixabay

Element14.com ogłosiło laureatów dorocznych Nagród Społeczności, w ramach których najlepsi innowatorzy, projektanci i inżynierowie są wyłaniani spośród wielu kategorii.

Nagrody pozwalają zwrócić uwagę na niesamowitą pracę, jaka każdego dnia jest wykonywana przez tę różnorodną grupę, której członkowie pochodzą z całego świata. W 2022 r. po raz pierwszy wskazano 5 najlepszych członków, a ponadto wyłoniono 10 najbardziej obiecujących twórców.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wkład każdego z ponad 800 tysięcy członków naszej społeczności – powiedziała Dianne Kibbey, global head of community and Social Media w serwisie element14. – Przy tylu niesamowitych projektach, pomysłach, filmach i recenzjach, zdecydowaliśmy, że aby uczcić tak wielu członków społeczności, jak to tylko możliwe, przyznamy w tym roku szereg nagród w wielu kategoriach.

Zwycięzcami Nagród Społeczności element14 za 2021 r. są:

5 najlepszych członków społeczności roku 2021 – Jan Cumps, Don Bertke, Doug Wong, Shabaz Yousef i Frank Milburn – wszyscy z nich wnieśli wielki wkład w społeczność element14 w 2021 r.

Obiecujący twórcy roku 2021 – Gary Yohe, Scott Stobbe, Andrew Johnson, Sean D. Conway, Michael Zurek,Enrique Albertos Ciervide, Steve K. Kruglewlcz, Navadeep Ganesh U, Rushiraj Jawale i raspberrypitechguy – wszyscy z nich opublikowali wiele treści na stronach społeczności w 2021 r. i ich działania będą zdecydowanie warte uwagi w przyszłości.

* Najlepszy uczestnik wyzwań projektowych roku – Enrique Albertos Ciervide – podjął się praktycznego podejścia do walki z rozwojem pandemii, projektując urządzenie VenTTracker – sprzęt IoT, który monitoruje gęstość gazów i steruje oknami w określonym obszarze. Dzięki temu opracowaniu stał się też głównym zwycięzcą wyzwania projektowego „Design for a Cause”.

* Projekty roku 2021 z serii Project14 – wzmacniacz pomiarowy do podglądu szumów i płytka do zasilania i wysterowywania testowanych urządzeń – Niesamowite prace, wykonane przez Shabaza Yousefa, który stworzył wzmacniacz pomiarowy dla szumów, i przez Andrew Johnsona, który opracował płytkę sterującą, przydatną przy pomiarach. Obie wyróżniały się wśród zgłoszeń do konkursów Project14 w 2021 r.

* Najlepszy projekt wideo roku 2021 w ramach serii element14 prezentuje – DIY Star Trek Tricorder – Społeczność element14 zagłosowała, wyłaniając zwycięzcę w tej kategorii i wskazując projekt DIY Star Trek Tricorder, opracowany przez Jamesa Lewisa. To zabawne, odnoszące się do Star Treka wideo, wyróżniało się spośród innych zgłoszeń w ramach konkursu Build Inside the Box, zorganizowanego w 2021 r.

* Ulubione z przetestowanych produktów w 2021 r. – źródło zasilania z funkcjami pomiarowy NGU401 firmy Rohde & Schwarz NGU401, konfigurowalna programowo platforma radiowa USB 1x1 firmy Digilent i Raspberry Pi Pico – społeczność element14 zapytała swoich członków w ankiecie, które z prezentowanych urządzeń w ramach serii RoadTests w 2021 r. spodobały się najbardziej. Wymienione powyżej trzy produkty zajęły odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

* Najlepsze recenzje serii RoadTests w roku 2021 – wybrano wielu zwycięzców – Tak wiele imponujących recenzji, jakie opublikowano w tym roku, spowodowało, że społeczność element14 zdecydowała się zebrać najlepsze z nich, a w tym wyróżnić najlepszego studenta zajmującego się recenzjami, najlepszych nowych testerów, najlepsze wschodzące recenzje technologiczne i ogólnie najlepsze recenzje z serii RoadTests w roku 2021.

* Project14 – osoba decydująca, założyciel i influencer roku 2021 – Frank Milburn, Jan Cumps, i Gary Yohe. Ponieważ członkowie społeczności element14 odgrywają tak ważną, integralną rolę w wyzwaniach projektowych z serii Project14, a w tym wskazują tematy tych comiesięcznych inicjatyw, zdecydowano, że nagrodzeni zostaną trzej członkowie społeczności za bezcenny wkład, jaki wnoszą w sędziowanie, dzielenie się pomysłami na nowe zadania oraz za własne projekty, publikowane w ramach wyzwań.

* Najlepsze webinarium roku 2021 – SeriaSummer of FPGAs – społeczność przygotowuje co roku wiele webinariów i innych materiałów edukacyjnych. Webinaria Summer of FPGAs, omawiające jak rozpocząć pracę z układami FPGA, wyróżniają się ze względu na stopień zaangażowania użytkowników, jaki wywołały.

Doroczne Nagrody Społeczności to jeden z wielu sposobów, w jaki element14 celebruje sukcesy swojej społeczności inżynierów i twórców, którzy korzystają z potencjału projektowania elektroniki, by wywrzeć pozytywny wpływ na swoje lokalne otoczenie i na cały świat.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę