Nowość w Elfie Distrelec

Nowość w Elfie Distrelec Elfa Distrelec

Czołowy dystrybutor komponentów elektronicznych i technicznych, Elfa Distrelec z siedzibami w Manchesterze w Wielkiej Brytanii i w Nänikon w Szwajcarii, wprowadził na rynek oscyloskop marki Rohde & Schwarz (R&S) serii MXO 4. Jest to pierwsze na świecie urządzenie tego typu, które oferuje szybkość odświeżania w czasie rzeczywistym na poziomie 4,5 miliona przebiegów na sekundę. Dzięki takim parametrom użytkownicy mogą wykryć rzadko występujące zdarzenia, co nie jest możliwe przy użyciu innym przyrządów. Urządzenie pozwala na przechwycenie większej liczby sygnałów, jak również na dokładniejsze pomiary.

Seria R&S MXO 4, oferująca najlepsze w branży połączenie wydajności i wartości, jest pierwszą serią nowej generacji oscyloskopów z 12-bitowym przetwornikiem ADC przy wszystkich częstotliwościach próbkowania. Urządzenia o 12-bitowej rozdzielczości pionowej (18-bitowej z HD) zapewniają 16-krotnie większą rozdzielczość niż tradycyjne oscyloskopy 8-bitowe, jednocześnie zachowując precyzję pomiaru. Dzięki temu zapewniają dokładniejsze przebiegi ze szczegółami sygnału, które w przeciwnym razie zostałyby zamaskowane przez szum. Oprócz doskonałej rozdzielczości pionowej, nowe oscyloskopy charakteryzują się najniższym w branży szumem pomiarowym wynoszącym 22 µV AC (RMS) przy 1 mV/div.

Oscyloskop

Seria R&S MXO 4, składająca się z pięciu modeli o szerokości pasma od 200 MHz do 1,5 GHz, wyróżnia się również najgłębszą w branży standardową pamięcią akwizycji, wynoszącą 400 tys. punktów na wszystkich czterech kanałach i opcjonalnie 800 tys. punktów z przeplotem. Centralnym elementem nowego oscyloskopu jest MXO-EP – układ scalony ASIC, który przetwarza 200 Gbit/s. MXO 4 dysponuje 100-krotnie większą pamięcią standardową niż porównywalne przyrządy, a kontroler pamięci zapewnia, że oscyloskop pozostaje aktywny dzięki głębokiej pamięci.

Produkt

Do innych zalet, które stawiają serię R&S MXO 4 ponad podobnymi oscyloskopami, należy zaliczyć najszybszy na rynku czas ponownego wyzwolenia wynoszący 21 ns, najlepszy w swojej klasie poziom odchyleń w wyzwalaniu < 1 ps oraz najczulsze w branży wyzwalanie wynoszące 1/10 000 podziałów pionowych (użytkownicy mogą zastosować filtry cyfrowe do tłumienia szumów, aby uzyskać najbardziej precyzyjne wyzwalanie). Zapewniając częstotliwość próbkowania do 5 gigapróbek/s, oscyloskop może również przechwytywać do 80 ms sekwencji włączania i wyłączania zasilania z najwyższą rozdzielczością próbkowania 200 ps.

Oscyloskop

Dodatkowymi, nowatorskimi cechami R&S MXO 4 są najszybsza i najdokładniejsza w swojej klasie funkcja analizy widma, jak również najlepsza w branży dwutorowa analiza protokołu. Oscyloskop zapewnia szybkość akwizycji widma na poziomie 45 000 FFT/s, co umożliwia wychwytywanie pozornych zdarzeń widma, zwłaszcza podczas debugowania EMI. Intuicyjny interfejs użytkownika, którego nauka trwa mniej niż 15 minut, oraz 13,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD zapewniają łatwość obsługi urządzenia. 

Źródło: Elfa Distrelec

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę