Nowe przyciski serii 627

pokoj.com.pl

Szeroka gama przycisków sterowniczych i lampek sygnalizacyjnych znajduje się w ofercie firmy „POKÓJ” S.E. Jest ona różnorodna pod względem materiału wykonania, sposobu montażu oraz funkcjonalności.

NOWA Seria 627

Reklama

Przyciski serii 627 wykonane są w całości z tworzywa i dodatkowo przystosowane są do montażu w znormalizowanych otworach ∅22,5 mm wykonanych w pulpitach o grubości blachy od 1 do 5,5 mm. Przyciski te mają budowę członową. Dostarczane są w postaci członów funkcjonalnych do samodzielnego montażu na pulpicie sterowniczym maszyny lub w szafie sterowniczej. Budowa członowa umożliwia dowolne konfigurowanie przycisków w zależności od potrzeb, a także wprowadzanie zmian w istniejących już obwodach elektrycznych.

Napędy dostępne są w sześciu kolorach klawiszy oraz w ponad dwudziestu wykonaniach, które można podzielić w zależności od budowy i pełnionej funkcji na: kryte, wystające, podświetlane, załącz – wyłącz, podwójne, bezpieczeństwa, dłoniowe, pokrętne, z kluczem oraz joysticki - jedno, dwu i cztero położeniowe. Napędy blokowane są w otworze pulpitu lub kasety za pomocą nakrętki co umożliwia szybkie i pewne mocowanie. Na tak przygotowany napęd zatrzaskiwany jest adapter. Właściwy montaż ułatwiają strzałki określające ich prawidłowe wzajemne położenie. Łączniki mocowane są do adaptera za pomocą zatrzasków. W przypadku przycisków podświetlanych należy dodatkowo zamocować pomiędzy łącznikami na pierwszym poziomie oprawę, w której znajduje się źródło światła w postaci diody LED w odpowiednim kolorze. Dostępne są następujące wartości napięć: 12V AC/DC; 24V AC/DC; 110V AC/DC i 230V AC.

Reklama

Dodatkowymi aparatami wykorzystującymi w swojej budowie przyciski 627 są kasety sterownicze N-526. Obudowy kaset wykonane są z tworzywa, aluminium lub ze stali nierdzewnej i mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków, dając gwarancję szczelności IP65.

Źródło: Pokój S.E.

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę