Schneider Electric wprowadza nową wersję technologii eConversion

Nowa wersja technologii eConversion od Schneider Electric Canva

Schneider Electric poinformował o wprowadzeniu nowej wersji technologii eConversion (wcześniej znanej jako ECOnversion), ogólnie zalecanego trybu ochrony, który zapewnia większą trwałość 3-fazowych zasilaczy UPS serii Galaxy V. Od teraz wszystkie zasilacze UPS serii Galaxy V będą dostarczane do klientów w wersji eConversion.

W odpowiedzi na rosnące koszty energii elektrycznej, które stanowią coraz większe obciążenie dla przedsiębiorstw, oraz ambitniejsze cele w obszarze zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric jako jedyna firma na rynku oferuje unikatowe, opatentowane połączenie wydajności i sprawności.

eConversion zapewnia najwyższy poziom ochrony krytycznych odbiorów w klasie 1 (z certyfikatem UL) i pozwala zmniejszyć straty energii o jedną trzecią w stosunku do wersji bez trybu eConversion. Zapewniając kluczowe rozwiązania zasilania gwarantowanego dla środowisk IT i innych, takich jak przemysłowe aplikacje brzegowe, eConversion w serii Galaxy V gwarantuje niezawodną ochronę zasilania oraz pomaga w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.

Tryb eConversion ma za sobą ponad 8 lat wdrożeń w terenie i tysiące klientów na całym świecie, którzy codziennie używają go do ochrony swoich krytycznych obciążeń.

– Dzięki eConversion jako trybowi domyślnemu w 3-fazowych zasilaczach UPS serii Galaxy V jeden UPS o mocy 100 kVA pozwoli rocznie oszczędzić na nawet 18 tys. kWh energii, co przy obecnej wysokości taryf dla przedsiębiorstw oznacza oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cieszymy się, że możemy pomóc klientom w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zmniejszając ich wydatki na energię elektryczną i związaną z tym emisję dwutlenku węgla – mówi Mustafa Demirkol, wiceprezes ds. systemów centrów danych w pionie Energy Management Schneider Electric.

Wykorzystanie eConversion pozwala operatorom obniżyć koszty energii elektrycznej, a jednocześnie nadal korzystać z najwyższego poziomu ochrony dla krytycznych obciążeń dzięki klasie 1 (certyfikat UL). Dzięki licznikowi oszczędności eConversion klienci bezpośrednio na wyświetlaczu UPS mogą sprawdzić, ile energii elektrycznej udało się oszczędzić przy wykorzystaniu urządzenia.

W związku z tym, że zapotrzebowanie na produkty i usługi cyfrowe będzie nadal rosło i będzie się wiązać z wymogami w obszarze niezawodności, aby czerpać korzyści z automatyzacji oraz wydajności specjaliści z centrów danych oraz działów odpowiedzialnych za OT i IT muszą dokonywać stopniowych zmian w kierunku świata zeroemisyjnego. Ważnym krokiem w tej dziedzinie jest wykorzystywanie najbardziej energooszczędnych na rynku zasilaczy awaryjnych.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę