Nowa aplikacja do łożysk precyzyjnych firmy NSK

MAPEX

Firma NSK opracowała nową aplikację mobilną, która pomaga uprościć wybór łożysk precyzyjnych i związany z nimi proces integracji projektu. Aplikacja pomaga również chronić klientów przed podrabianymi produktami z kilkoma funkcjami umożliwiającymi weryfikację autentyczności produktu.

Nowa aplikacja zostanie uruchomiona wraz z pierwszymi wysyłkami łożysk precyzyjnych NSK w opakowaniach, które zawierają unikalne kody kreskowe 2D. W przypadku produktów wyprodukowanych w fabryce NSK w Newark, w Wielkiej Brytanii, aplikacja zostanie wydana w styczniu 2019 roku. Smartfony z aplikacją mogą skanować kod kreskowy, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do użytecznych informacji, takich jak indywidualny numer identyfikacyjny, data produkcji, informacje dotyczące kontroli łożysk, rodzaj smaru i inne szczegóły techniczne.

Dane można eksportować w formatach CSV i PDF, umożliwiając łatwy transfer do systemów klienta. Ta zdolność przyczynia się do zwiększenia wydajności w całym procesie składania łożysk do wrzecion i pomaga poprawić identyfikowalność produktu w bardziej zautomatyzowanym, opartym na IT zarządzaniu.
NSK opracowała aplikację zgodną z rozwojem inteligentnych fabryk i inicjatyw Industry 4.0, które przyspieszają cyfryzację w przemyśle wytwórczym. Ponieważ maszyny są dodatkowo zintegrowane z systemami komputerowymi i wyposażone w funkcje bezprzewodowe, łatwy i natychmiastowy dostęp do informacji cyfrowych staje się istotną częścią wydajnych operacji.

W odniesieniu do ochrony klienta unikalny kod kreskowy 2D i związany z nim system chmury NSK zabezpiecza przed fałszywymi produktami. Skanowanie kodu kreskowego ujawnia, czy produkt jest sfałszowany, sprawdzając go w bazie danych NSK. Co więcej, liczba wejść do unikalnej strony internetowej dla każdego łożyska jest monitorowana.

Nowa aplikacja zapewnia także łatwy dostęp do wielu serwisów internetowych NSK, ułatwiając szybszą reakcję na zapytania techniczne, szybką obsługę klienta i szybszy, uproszczony proces zamówień produktów za pośrednictwem oddziałów sprzedaży firmy i dystrybutorów. Co więcej, aplikacja może przedstawiać użytkownikom szereg narzędzi technicznych i praktycznych informacji, takich jak katalogi cyfrowe, kalkulatory łożysk technicznych oraz podręczniki obsługi i konserwacji.
Kompatybilna z urządzeniami iOS i Android aplikacja będzie dostępna w języku angielskim, japońskim i chińskim. Obecnie przydatna jest do łożysk precyzyjnych (klasa ISO 5 i więcej) o średnicy otworu większej niż 30 mm, np. stosowanych w obrabiarkach. Rodzaje obejmują łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe i kulkowe skośne wzdłużne. Usługa zostanie rozszerzona na inne produkty NSK.

 

Źródło: MAPEX

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę