elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Niezawodna transmisja Ethernet z igus i Harting

igus
Reklama
Reklama

Zapewnienie bezpiecznego transferu danych i niezawodnego zasilania przy coraz mniejszych przestrzeniach montażowych jest wyzwaniem dla wielu inżynierów. Aby sprostać tym wymaganiom, igus wprowadził bardzo elastyczny przewód chainflex Ethernet. Jest to solidny i idealny partner dla nowego złącza ix Harting z przetestowaną i sprawdzoną, długą żywotnością oraz unikalną 36 miesięczną gwarancją.

Wraz z niezwykle elastycznymi, ale wytrzymałymi przewodami bus'owymi CFBUS.LB Ethernet igus zapewnia uzupełnienie nowego złącza przemysłowego ix firmy Harting, oszczędzając 70% powierzchni w porównaniu do poprzedniego rozwiązania. Jest to szczególnie korzystne w przypadku miniaturowych obudów, na przykład w systemach kamer, punktach dostępowych WLAN, routerach lub innych komponentach cyfrowych. Dzięki specjalnej konstrukcji przewody chainflex wymagają o 50% mniej miejsca niż standardowe przewody Ethernet. W połączeniu ze złączem Harting klient otrzymuje dopasowany pakiet dla małych przestrzeni montażowych.

Reklama

"Mały promień" jest modnym hasłem dla bardzo małego promienia gięcia dla przewodów w e-prowadnikach. Właśnie dlatego skrót LB jest przypisywany przez firmę igus rodzinie przewodów bus'owych CFBUS.LB, jako synonim najwyższych wymagań mechanicznych. Mogą być stosowane we wszystkich popularnych systemach bus'owych, takich jak Ethernet CAT5, CAT5e, CAT6, Ethercat lub Profinet. Na przykład skrętka CF11 ma najmniejszy promień gięcia dostępny na rynku. Dzięki ekstremalnym promieniom gięcia do 6,8 x d, przewód chainflex może być stosowany w najmniejszych przestrzeniach montażowych oraz w zastosowaniach wymagających odporności na temeratury do -35° C.

Spełnia on najwyższe wymagania przemysłowe w zakresie ciągłego ruchu: w maszynach pick and place, w sektorze półprzewodników lub w wysoce dynamicznej technologii pakowania, elastyczne przewody są w stanie wykazać swoje mocne strony w zakresie żywotności. Potwierdziła to obszerna seria testów w laboratorium testowym firmy.

Reklama

Skrętkę CF11 można w ten sposób optymalnie zintegrować z nowym złączem ix Industrial (typ A) firmy Harting, które zostało zaprezentowane na targach Hannover Messe. Jest specjalnie zaprojektowany dla kompaktowych interfejsów danych. Tworzy to optymalne rozwiązanie "punkt do punktu" dla klienta, nawet w małej przestrzeni.

 

Źródło: igus

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama