Niewielki czujnik odległości o zakresie pomiarowym do 60 m

Niewielki czujnik odległości o zakresie pomiarowym do 60 m Pepperl+Fuchs

Chęć do ciągłej miniaturyzacji powoduje stałe zapotrzebowanie na coraz bardziej zaawansowane czujniki o coraz mniejszych gabarytach. Aby nadążyć za tym trendem, w miniaturowych czujnikach odległości R20x, przeznaczonych do montażu w bardzo ograniczonych przestrzeniach, wykorzystano zasadę pomiaru czasu przelotu, pozwalającą uzyskać dużą precyzję i odporność na zakłócenia przy pomiarach na duże odległości.

Dzisiejsze systemy automatyzacji stawiają coraz ostrzejsze wymagania, jeśli chodzi o parametry stosowanych w nich czujników i zajmowaną przez nie przestrzeń. Nowy czujnik odległości R200 z technologią pomiaru impulsowego (Pulse Ranging Technology) doskonale wpisuje się w ten trend rynkowy.

Pomimo bardzo małych gabarytów, zapewnia zasięg do 10 m w przypadku obiektów białych oraz do 60 m przy współpracy z reflektorem. Generuje silny sygnał wyjściowy, pozwalający uzyskać powtarzalność pomiaru na poziomie 3 mm. Wyposażony w interfejs IO-Link w najnowszej wersji V1.1.3, czujnik ten idealnie nadaje się również do przyszłych aplikacji Industry 4.0.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę