Najbardziej kompaktowy UPS w swojej klasie

Najbardziej kompaktowy 3-fazowy zasilacz UPS w swojej klasie Schneider Electric

Schneider Electric zaprezentuje na początku maja najbardziej kompaktowy 3-fazowy zasilacz UPS w swojej klasie: Galaxy VL.

3-fazowy zasilacz UPS: Galaxy VL 200-500 kW (400V/480V) jest najnowszym produktem w rodzinie zasilaczy Galaxy. Dostępny na całym świecie, wysoce wydajny, kompaktowy zasilacz UPS oferuje do 99% sprawności w trybie ECOnversion, co zapewnia pełny zwrot z inwestycji w ciągu dwóch lat (w zależności od modelu) w średnich i dużych centrach danych oraz obiektach handlowych i przemysłowych.

Przy ograniczonej powierzchni w centrach danych kompaktowa konstrukcja Galaxy VL jest wielką zaletą. Nowy model jest o połowę mniejszy od średniej w branży i zajmuje powierzchnię zaledwie 0,8 m2. Ponadto szafy akumulatorów litowo-jonowych rodziny Galaxy zapewniają oszczędność miejsca do 70% w porównaniu z rozwiązaniami akumulatorowymi VRLA.

Jego modułowa i skalowalna architektura umożliwia specjalistom stopniowe skalowanie mocy – od 200 kW do 500 kW z modułami mocy 50 kW, zapewniając elastyczność rozwoju zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Wraz z Galaxy VL, Schneider Electric wprowadza pionierską funkcję Live Swap, która zapewnia ochronę podczas całego procesu dodawania lub wymiany modułów mocy, gdy UPS jest włączony. Nowa funkcja zapewnia zwiększoną ciągłość biznesową i brak nieplanowanych przestojów. Ponadto konstrukcja zabezpieczająca Live Swap zapewnia zwiększoną ochronę pracownikom, którzy nie muszą już przełączać zasilacza UPS na obejście serwisowe lub zasilanie bateryjne podczas wkładania lub wyjmowania modułów mocy.

Kluczowe zalety UPS-a Galaxy VL

  • maksymalizacja przestrzeni umożliwiająca przyszły rozwój,
  • oszczędność pieniędzy: modułowa, skalowalna platforma Galaxy VL umożliwia płacenie w miarę rozwoju („pay-as-you-grow”), zmniejszając nakłady inwestycyjne, koszty operacyjne, zużycie energii i całkowity koszt operacyjny (TCO),
  • zrównoważony rozwój: wydajność do 99% w trybie ECOnversion zapewnia pełny zwrot z inwestycji w ciągu dwóch lat w zakresie oszczędności energii (26 280 EUR oszczędności w rocznym zużyciu energii elektrycznej),
  • zwiększona niezawodność dzięki EcoStruxure: łącząc Galaxy VL z EcoStruxure operatorzy centrów danych mogą korzystać z oprogramowania i usług IT EcoStruxure.

4 maja odbędzie się wirtualna prezentacja na żywo dla partnerów i profesjonalistów specjalizujących się w centrach danych. Wydarzenie ma na celu zademonstrowanie możliwości i funkcje Galaxy VL z Innovation Executive Briefing Center firmy Schneider Electric.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę