Murrelektronik rozszerza swoje portfolio

Murrelektronik rozszerza swoje portfolio Murrelektronik

Murrelektronik rozszerza swoje portfolio o nowe moduły sieciowe IP67: MVK Pro i IMPACT67 Pro. Te wytrzymałe moduły posiadają pełną diagnostykę i prąd 4 A na każdym porcie wyjściowym. Są dostępne we wszystkich popularnych protokołach i mogą być stosowane niezależnie od sieci przemysłowej.

IO-Link oznacza instalację typu „plug & play” w technologii automatyki. W obliczu coraz bardziej złożonych procesów produkcyjnych i zakładów, przy stale rosnącej liczbie danych wymagających monitorowania i łączenia w sieć, standaryzacja komunikacji daje maksymalną przejrzystość od poziomu czujnika/elementu wykonawczego aż do chmury. Dlatego Murrelektronik poszerzył swoje portfolio o nowe moduły sieciowe IP67: MVK Pro i IMPACT67 Pro. Posiadają osiem wielofunkcyjnych portów master klasy A/B oraz dwa porty M12 z kodowaniem L do zasilania nawet 16 A i są dostępne dla PROFINET, Ethernet/IP oraz EtherCAT.

Dzięki zintegrowanemu SMI (Standarized Master Interface) można je stosować niezależnie od sieci przez OPC UA, MQTT i JSON REST API. W ten sposób obniżają koszty i zwiększają efektywność, oferując nowe opcje serwisowe i ułatwiając utrzymanie. Czas ich instalacji i uruchomienia jest krótszy dzięki możliwości wyeliminowania skomplikowanych połączeń kablowych i zajmujących dużo miejsca szaf sterowniczych.

Poza czystymi danymi procesowymi (I/O) nowe moduły MVK Pro i IMPACT67 Pro zapewniają również dane diagnostyczne (napięcie, prąd i temperaturę) dla każdego portu oraz dla całego modułu. To pozwala na wykrycie nieprawidłowości i optymalizację procesów z wykorzystaniem analizy danych. Jest to możliwe dzięki protokołom IIOT, jest ustandaryzowane i nie wymaga kontrolera.

Zintegrowane porty A/B to mistrzowie wielu talentów – można skonfigurować funkcję na każdym pinie: IO-Link, DI, DO, DIO lub ich kombinacja. Automatyczne przełączanie napięcia zasilania gwarantuje, że dostarczane jest zawsze właściwe napięcie zasilania, zasilanie elementu wykonawczego dla DO oraz zasilanie czujnika dla DI. Bezpośrednio z modułów mogą być zasilane również urządzenia o większym zapotrzebowaniu energetycznym. Wartość znamionowa 4 A na każdym porcie eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego zasilania. Porty M12 z kodowaniem L umożliwiają łączenie szeregowe i zapewniają aż do 2 x 16 A, upraszczając instalację i redukując koszty okablowania. Metalowe obudowy modułów oraz z tworzywa gwarantują stopień ochrony IP67.

Moduły sieciowe MVK Pro i IMPACT67 Pro uzupełniają portfolio rozwiązań IO-Link Murrelektronik obejmujące: mastery, huby, konwertery, urządzenia i technologię połączeniową. Jako dostawca systemowy, Murrelektronik oferuje wszystko, co jest potrzebne do połączenia w sieć sterownika z czujnikami/elementami wykonawczymi poprzez IO-Link. Wszystkie elementy doskonale ze sobą współpracują, są zoptymalizowane i pochodzą z jednego źródła.

Źródło: Murrelektronik

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę