Monitorowanie danych maszyn na odległość

Monitorowanie danych maszyn na odległość

B&R umożliwia konstruktorom maszyn nawiązywanie stałego połączenia z instalacjami i maszynami w oddalonych zakładach. Dzięki LogTunnel dane z maszyn na całym świecie mogą być archiwizowane w jednym ośrodku. Możliwość szybkiego wykrycia wszelkich nieprawidłowości zapewnia maksymalną dyspozycyjność.

LogTunnel jest częścią rozwiązania Secure Remote Maintenance firmy B&R. System Secure Remote Maintenance umożliwia użytkownikowi nawiązywanie połączenia z maszynami i instalacjami w dowolnym miejscu globu – z własnego biura lub z miejsca aktualnego pobytu. W razie potrzeby można nawet przejąć nad nimi kontrolę – jak w przypadku fizycznej obecności na miejscu. Dzięki ciągłemu rejestrowaniu danych LogTunnel umożliwia wczesne wykrywanie uszkodzonych komponentów i optymalizację okresów serwisowych. Konfiguracja, przeprowadzana metodą „przeciągnij i upuść”, nie wymaga specjalnej wiedzy informatycznej.

Obsługa serwisowa bez przerywania akwizycji danych

Trwające połączenie LogTunnel nie zostanie zakłócone, gdy technik połączy się na pewien czas w celu przeprowadzenia zdalnej konserwacji – zbieranie danych będzie nadal aktywne. Dane maszyny – przechowywane na centralnym serwerze bazy danych, w chmurze lub w centrum danych – mogą być przedmiotem późniejszej analizy.

Bezpieczne połączenie

Secure Remote Maintenance działa zgodne z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi cyberbezpieczeństwa. Konstruktorzy mają dostęp do parametrów wszystkich zainstalowanych maszyn. Każdy przypadek uzyskania dostępu jest szczegółowo rejestrowany, aby umożliwić późniejszą identyfikację.

Źródło: B&R

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę