MindSphere firmy Siemens wspiera rozwój Internetu Rzeczy

Siemens

System MindSphere firmy Siemens został uznany przez niezależną firmę badawczą za wiodącą platformę oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. Może on w znacznym stopniu ulepszyć globalną produktywność. Firma Accenture szacuje, że ostatnia fala innowacji cyfrowych przyspieszy reorganizację sektorów, które odpowiadają za prawie dwie trzecie światowej produkcji i spowoduje jej wzrost o 14,2 bln USD do roku 2030.

Firmy na całym świecie w dalszym ciągu pracują nad strategiami IIoT i wdrażaniem rozwiązań. W związku z tym, coraz częściej współpracują one z firmą Siemens i wybierają system MindSphere - oparty na chmurze obliczeniowej otwarty system operacyjny IoT, jako fundament dla swoich programów IIoT.

Niedawno Siemens znalazł się w gronie przedsiębiorstw, które zostały zaproszone przez firmę badawczą Forrester do udziału w rankingu The Forrester Wave: Platformy oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. W tej ocenie system MindSphere firmy Siemens został uznany za wiodącą platformę oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. W ciągu ostatniego roku MindSphere znacznie rozszerzył swój program partnerski. Poinformowano o pozyskaniu ważnych nowych klientów oraz rozbudowie platformy Mendix o usługi chmurowe i aplikacyjne dla inżynierii cyfrowej oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy, napędzanej przez system MindSphere, który jest sercem portfolio Xcelerator.

Według firmy badawczej Forrester, system MindSphere wykorzystuje mocne strony Siemens w zakresie urządzeń przemysłowych i sterowników, ale nie ogranicza się do interakcji ze sprzętem Siemens. Firma w dalszym ciągu podkreśla znaczenie cyfrowego bliźniaka, a system MindSphere odgrywa kluczową rolę w przekształceniu tej wizji w pragmatyczne i proste do wdrożenia rozwiązanie. System MindSphere jest dobrze dostosowany do klientów z rozwiązaniami Siemens, ale zasługuje również na uwagę każdej firmy przemysłowej, która chciałaby wykorzystać rozległą wiedzę w zakresie domen oraz doświadczenie, która firma zdobyła podczas swojej własnej wewnętrznej transformacji cyfrowej. 

System MindSphere pomaga firmom zrozumieć dane, ponieważ łączy produkty, fabryki, systemy i maszyny ze światem cyfrowym w szybki i bezpieczny sposób. Uwalniając bogactwo danych z każdej maszyny i systemu w firmie, MindSphere może przekształcić te dane w produktywne wyniki biznesowe za pomocą potężnych aplikacji przemysłowych z zaawansowaną analityką. System MindSphere jest bezpiecznym i skalowalnym kompleksowym rozwiązaniem przemysłowym. Pozwala na łączenie zasobów i dostarcza praktyczne informacje, które mogą być wykorzystywane w działalności gospodarczej w celu zwiększenia produktywności i wydajności.

- W ciągu ostatniego roku pracowaliśmy nad rozbudową i doskonaleniem systemu MindSphere. Obecnie mamy ponad 500 partnerów, z którymi pracujemy nad systemem MindSphere, takich jak między innymi Microsoft, AWS, Arrow oraz Alibaba. Dzięki temu osiągnęliśmy sukces na chińskim rynku, gdzie ostatnio wprowadziliśmy program partnerski - powiedział Ray Kok, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań w zakresie aplikacji chmurowych w firmie Siemens Digital Industries Software. - Jesteśmy dumni z tego, że uznano nas za lidera w raporcie Forrester Wave. Bazując na tych dokonaniach, będziemy w dalszym ciągu wspierać naszych klientów w osiąganiu ich celów.

Źródło: Siemens

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę