elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Elektronicznych Komponentów, Systemów i Zastosowań - electronica 2018 - zakończone

Messe München
Reklama
Reklama

Ponad 3100 wystawców z ponad 50 krajów odwiedziło Międzynarodowe Targi Elektronicznych Komponentów, Systemów i Zastosowań - electronica 2018, które odbyły się w Monachium w dniach 13-16 listopada 2018 r. Główne tematy tegorocznej imprezy to zagadninia elektronicznego blockchainu, sztucznej inteligencji i elektroniki medycznej.

Falk Senger, dyrektor zarządzający Messe München, był bardzo zadowolony z rekordowych wyników.

- Elektronika jest najważniejszym miejscem spotkań branży elektronicznej, a w tym roku odnotowano o 8% więcej wystawców, 10% wzrost liczby odwiedzających i ponad 20-procentowy wzrost powierzchni. Cieszymy się, że wystawcy i odwiedzający cieszą się rosnącym znaczeniem elektroniki

Pod względem liczby wystawców wiodącymi krajami były Niemcy, a następnie Chiny, Tajwan, USA i Wielka Brytania.

Ze względu na rosnący wpływ sztucznej inteligencji w życiu codziennym, Kurt Sievers, prezes NXP i CEO NXP Semiconductors Germany, podkreślił tegoroczne hasło elektroniki "Łącząc wszystko - inteligentne, bezpieczne i bezpieczne":

- Po pierwsze, sztuczna inteligencja potrzebuje funkcjonującej komunikacji infrastruktura. Po drugie, konsumenci będą akceptować sztuczną inteligencję tylko wtedy, gdy będą mogli podejść do niej z poczuciem bezpieczeństwa i zaufania.

Reklama

Zobacz też: Relacja z Międzynarodowych Targów Automatyki i Mechatroniki Automatica 2018

Najważniejszym wydarzeniem był wykład amerykańskiego ekonomisty Jeremiego Rifkina w pierwszym dniu targów. W swoim wystąpieniu wypowiedział się jasno na temat użycia sztucznej inteligencji.

- Musimy zrozumieć, do czego możemy użyć sztucznej inteligencji, a czego nie. Duże dane odgrywają ważną rolę w komunikacji, energii i transporcie. AI ma sens w tych sektorach, aby zwiększyć wydajność i obniżyć koszty.

Źródło: Messe München

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama