Kolejny etap prac nad ustawą dotyczącą morskiej energetyki wiatrowej

Ministerstwo Energii

Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy wspierający rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Jest on wynikiem  intensywnych prac oraz konsultacji z wieloma partnerami m.in. przedstawicielami sektora i biznesu.

Na początku 2019 r. Ministerstwo Energii rozpoczęło pracę nad opracowaniem dedykowanej ustawy, której celem jest wsparcie rozwoju morskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku. Do współpracy przy przygotowaniu regulacji zaproszone zostało szerokie grono partnerów społecznych zainteresowanych inwestycjami w ten sektor odnawialnych źródeł energii. Dzięki otwartej współpracy Ministerstwo Energii przygotowało finalny projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, który jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych.

Jednocześnie Minister Energii wystąpił z wnioskiem o wpisanie przedmiotowego projektu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.  Jest to niezbędny krok do dalszych prac legislacyjnych, czyli uruchomienia procesu konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. Mamy nadzieję, że uda nam się je uruchomić w ciągu 2 -3 tygodni – dodaje sekretarz stanu w ME Krzysztof Kubów odpowiedzialny za obszar odnawialnych źródeł energii.

Źródło: Ministerstwo Energii

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę