Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu najbardziej internetowi w Polsce!

pixabay

Ponad miliard GB zostało przesłanych w sieci grupy Cyfrowy Polsat w 2018 r.! To pierwszy eksabajt danych w sieci mobilnej w Polsce, z czego ponad 91% transferu odbyło się w technologii LTE i LTE Advanced, w zasięgu których jest odpowiedni 99% oraz 73% Polaków.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu są najbardziej internetowymi użytkownikami mobilnego Internetu w kraju. W 2018 r. przetransferowali oni 965 PB, czyli aż o 28% więcej niż w roku wcześniejszym, a łącznie z ruchem w roamingu oraz operatorów MVNO przez sieć grupy Cyfrowy Polsat przesłano ponad eksabajt danych.

Rok 2018 to czas stale prowadzonych inwestycji w dalszą rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Były one prowadzone w oparciu o posiadane i wykorzystywane przez grupę Cyfrowy Polsat częstotliwości z zakresu 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz oraz agregację pasma z tych zasobów. Na koniec 2018 r. grupa posiadała ponad 13,3 tysięcy systemów eNodeB działających w technologii LTE/LTE Advanced na różnych pasmach.

Agregacja pasm w połączeniu z zastosowaniem modulacji 256 QAM i MIMO4x4 pozwala dostarczać klientom Plusa i Cyfrowego Polsatu coraz wyższą jakość świadczonych usług. Umożliwiło to oferować w niektórych regionach Polski technologię LTE-Advanced o maksymalnej prędkości transmisji powyżej 600 Mb/s.

Te nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w grupie Cyfrowy Polsat od października 2017 r., co według ostatnich komunikatów wysyłanych do rynku i klientów przez konkurencję prowadzi do wniosku, że Plus wraz z Cyfrowym Polsatem już od ponad półtora roku są 5G-Super Ready.

Źródło: Plus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę