Kamery z ochroną przeciwwybuchową

Kamery z ochroną przeciwwybuchową Monday PR / Pixabay

Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer z ochroną przeciwwybuchową. Urządzenia wyposażone zostały w funkcję automatycznego uruchamiania alarmu w przypadku wykrycia ognia lub dymu. Idealnie nadają się do monitorowania miejsc zagrożonych zapłonem w obiektach infrastruktury krytycznej: szpitalach, zakładach przemysłowych czy elektrowniach. Co ważne, urządzenia są certyfikowane do użytku na całym świecie.

AXIS XPQ1785 to kamera PTZ, która zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 1080p. Została wyposażona w 32-krotny zoom optyczny oraz funkcję ciągłego 360-stopniowego obrotui pochylenia z szybkością do 200 stopni na sekundę. AXIS XFQ1798 to z kolei kamera stałopozycyjna z wydajnym, światłoczułym przetwornikiem obrazu o wielkości 4/3 cala, która oferuje  rozdzielczość 4K przy 30 kl./s. Oba urządzenia wykonane zostały ze stali nierdzewnej (316L). Posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa: Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1, 21, IIC, IIIC. Zostały również dopuszczone do użytku w miejscach szczególnie niebezpiecznych – są zgodne z normami: NEC, CEC, IECEx, ATEX itp. Najważniejsze cechy to: międzynarodowe certyfikaty Ex, automatyczne alarmy dymowe, praca w temperaturach od -60°C do +60°C, wersja stałopozycyjna o rozdzielczości 4K przy 30 kl./s oraz wersja PTZ o rozdzielczości HDTV 1080p z 32-krotnym zoomem optycznym.
 
Nowe kamery z ochroną przeciwwybuchową świetnie sprawdzą się do monitorowania rozległych obszarów przemysłowych oraz procesów produkcyjnych, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanej funkcji automatycznych alarmów są w stanie skutecznie zapobiegać zdarzeniom, w których mógłby ucierpieć personel obiektu. Produkty Axis są zgodne ze standardami ISO9001 i ISO 80079-34 oraz certyfikowane do użytku na całym świecie – w odróżnieniu od niektórych urządzeń z ochroną przeciwwybuchową, które są dopuszczone do użytku wyłącznie w określonych regionach. Ponadto są objęte 5-letnią gwarancją Axis, co istotnie wyróżnia je na rynku kamer z ochroną przeciwwybuchową.

Kamery AXIS XPQ1785 oraz AXIS XFQ1798 produkowane są w ramach nowej filii Axis Ex AB. Uruchomienie własnej linii produkcyjnej jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na kamery z ochroną przeciwwybuchową w wielu branżach. Dzięki samodzielnej produkcji urządzeń Axis może wziąć pełną odpowiedzialność zarówno za konstrukcję, jak i jakość produktów: od etapu projektowania przez dostawę, a nawet po wsparcie techniczne.

Źródło: Axis Communications

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę