elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Kamery z ochroną przeciwwybuchową

Monday PR / Pixabay
Reklama
Reklama

Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer z ochroną przeciwwybuchową. Urządzenia wyposażone zostały w funkcję automatycznego uruchamiania alarmu w przypadku wykrycia ognia lub dymu. Idealnie nadają się do monitorowania miejsc zagrożonych zapłonem w obiektach infrastruktury krytycznej: szpitalach, zakładach przemysłowych czy elektrowniach. Co ważne, urządzenia są certyfikowane do użytku na całym świecie.

AXIS XPQ1785 to kamera PTZ, która zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 1080p. Została wyposażona w 32-krotny zoom optyczny oraz funkcję ciągłego 360-stopniowego obrotui pochylenia z szybkością do 200 stopni na sekundę. AXIS XFQ1798 to z kolei kamera stałopozycyjna z wydajnym, światłoczułym przetwornikiem obrazu o wielkości 4/3 cala, która oferuje  rozdzielczość 4K przy 30 kl./s. Oba urządzenia wykonane zostały ze stali nierdzewnej (316L). Posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa: Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1, 21, IIC, IIIC. Zostały również dopuszczone do użytku w miejscach szczególnie niebezpiecznych – są zgodne z normami: NEC, CEC, IECEx, ATEX itp. Najważniejsze cechy to: międzynarodowe certyfikaty Ex, automatyczne alarmy dymowe, praca w temperaturach od -60°C do +60°C, wersja stałopozycyjna o rozdzielczości 4K przy 30 kl./s oraz wersja PTZ o rozdzielczości HDTV 1080p z 32-krotnym zoomem optycznym.
 
Nowe kamery z ochroną przeciwwybuchową świetnie sprawdzą się do monitorowania rozległych obszarów przemysłowych oraz procesów produkcyjnych, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanej funkcji automatycznych alarmów są w stanie skutecznie zapobiegać zdarzeniom, w których mógłby ucierpieć personel obiektu. Produkty Axis są zgodne ze standardami ISO9001 i ISO 80079-34 oraz certyfikowane do użytku na całym świecie – w odróżnieniu od niektórych urządzeń z ochroną przeciwwybuchową, które są dopuszczone do użytku wyłącznie w określonych regionach. Ponadto są objęte 5-letnią gwarancją Axis, co istotnie wyróżnia je na rynku kamer z ochroną przeciwwybuchową.

Reklama

Kamery AXIS XPQ1785 oraz AXIS XFQ1798 produkowane są w ramach nowej filii Axis Ex AB. Uruchomienie własnej linii produkcyjnej jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na kamery z ochroną przeciwwybuchową w wielu branżach. Dzięki samodzielnej produkcji urządzeń Axis może wziąć pełną odpowiedzialność zarówno za konstrukcję, jak i jakość produktów: od etapu projektowania przez dostawę, a nawet po wsparcie techniczne.

Źródło: Axis Communications

Reklama

 

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama