Inteligentna stacja transformatorowa wyróżniona w konkursie Novator

ZPUE

Inteligentna stacja transformatorowa została zaprojektowana i wyprodukowana przez ZPUE. Wynalazek nagrodzono w konkursie Novator organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii „Innowacyjna inwestycja”. Wręczenie nagrody odbyło się podczas podniosłej gali w czwartek, 16 maja, która została zorganizowana w Kieleckim Centrum Kultury. 

Jak informuje Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa, nagrodą w dziedzinie „Innowacyjna inwestycja” uhonorowane są przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego, które w roku poprzedzającym edycję konkursu zrealizowały najlepsze projekty innowacyjne rozumiane jako wprowadzenie nowego produktu, usługi, procesu technologicznego bądź nowej linii produkcyjnej.

Niewiarygodny rozwój

Zaledwie kilka dni po zdobyciu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich nasza inteligentna stacja transformatorowa SPS z podziemnym magazynem energii została doceniona w kolejnym prestiżowym konkursie. To dla nas zaszczyt, że nasz produkt znalazł się wśród najbardziej innowacyjnych produktów regionu świętokrzyskiego – powiedział prokurent i dyrektor departamentu sprzedaży krajowej Stanisław Toborek, który odbierał statuetkę Novatora podczas czwartkowej gali.

- Innowacje zmieniają świat. Nowe technologie wkraczają we wszystkie dziedziny, i w gospodarce, i w życiu codziennym – powiedział prezydent SIPH Cezary Tkaczyk. – Proszę sobie przypomnieć choćby telefony komórkowe sprzed 12 lat, kiedy konkurs Novator startował i porównać z dzisiejszymi smartfonami. Postęp jest niesamowity. Za jego liderami trudno nadążyć, ale są dziedziny, w których nie powinniśmy mieć kompleksów. Przykłady staramy się eksponować i promować tytułem Novatora – dodał. Od początku celem rywalizacji w konkursie, zainicjowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w Kielcach, jest propagowanie innowacyjności, promocja firm, które mają największe osiągnięcia we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań i kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarki województwa świętokrzyskiego.

Wiele nagród 

Dotychczas SPS została nagrodzona m.in. podczas odbywających się w listopadzie w Lublinie Targów Energetics. Znalazła także uznanie podczas zorganizowanej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Pomorskiej Gali Energetyki. Wówczas w ręce ZPUE trafiła specjalna statuetka „Innowacje w Energetyce”. W maju br. stacja została nagrodzona złotym medalem międzynarodowych targów poznańskich podczas wystawy Expopower.

Źródło: ZPUE

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę