Holding Koki przedstawia elementy nowej marki HiKOKI

Koki

Holding Koki, wiodący producent elektronarzędzi, ogłosił najważniejsze informacje nt. swojej nowej marki "HiKOKI". Nowy brand największy nacisk kładzie na potrzeby profesjonalnych klientów w zakresie narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. HiKOKI skupi się na produkcji bezprzewodowych, wysokowydajnych elektronarzędzi.

Dzisiejsi użytkownicy końcowi przede wszystkim chcą wykonywać swoją pracę profesjonalnie, ale też zgodnie ze swoimi upodobaniami i przyzwyczajeniami – mówi Yasushi Fukui, dyrektor zarządzający Koki Holdings Europe GmbH i dyrektor generalny firmy Koki Holdings. - Wysłuchaliśmy opinii klientów i chcemy stawić czoła wyzwaniu, które zapisaliśmy w zobowiązaniu marki wobec odbiorców. Robimy to, aby tworzyć narzędzia o dużej mocy, wytrzymałości, dokładności i mobilności dopasowane do wymagań i oczekiwań – dodaje.

Aby zidentyfikować wspomniane potrzeby użytkowników Holding Koki przeprowadził badania rynku, zbierając opinie odbiorców końcowych. Te wskazały jednoznacznie, że profesjonalni klienci cenią sobie możliwość wykonania pracy w dowolnym miejscu za pomocą narzędzi, które są wydajne, trwałe i dokładne.

Przeprowadzone zmiany spowodują m.in. stworzenie portfeli najpopularniejszych i najbardziej pożądanych produktów w poszczególnych krajach oraz analizowanie i bieżące reagowanie na potrzeby rynków. Planem marki jest także usprawnienie procesu, który pozwoli odzwierciedlić obecne i przyszłe potrzeby w zakresie rozwoju produktu. Istniejące dotychczas procesy w zakresie badań, rozwoju, projektowania, zarządzania produktem i komunikacji marketingowej zostały ocenione, zmienione i zoptymalizowane.

- Firma rozpoczęła swoją działalność 70 lat temu od produkcji wiertarek mechanicznych i od tego czasu pracowała nad rozszerzeniem bazy produktów. HiKOKI dystrybuuje swoje produkty na całym świecie, mając na uwadze zarówno potrzeby klientów, jak i potrzeby rynku. Chcemy dostarczać swoim klientom mocne, trwałe, precyzyjne i wysokiej jakości produkty, które przygotowujemy zgodnie z ideą monozukuri, czyli tworzenia produktu – podkreśla Fukui.

1 kwietnia 2018 r. firma wyznaczyła dyrektorów wykonawczych w sześciu kluczowych działach. Dzięki temu marka chce usprawnić zarządzanie, współpracę i przyspieszyć prace wewnątrz firmy, a także promować model zarządzania, które pozwala szybciej podejmować lepsze decyzje.

Jednym z flagowych produktów marki HiKOKI jest linia urządzeń MULTI VOLT, w tym kompaktowy akumulator MULTI VOLT 36V (BSL36A18) osiągający moc wyjściową 1 kW. Warto podkreślić, że jest on kompatybilny z akumulatorowymi narzędziami o napięciu 18V. Urządzenie wyposażono we wskaźnik zużycia baterii, i można go ładować za pomocą ładowarek kompatybilnych z akumulatorami 18V-36V. Marka HiKOKI będzie oferować kombinacje platformy akumulatorowej z precyzyjnie zaprojektowanymi narzędziami, aby przyspieszyć jej wdrażanie na rynku globalnym.

 

Źródło: Hitachi Power Tools Polska

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę