elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Holding Koki przedstawia elementy nowej marki HiKOKI

Koki
Reklama
Reklama

Holding Koki, wiodący producent elektronarzędzi, ogłosił najważniejsze informacje nt. swojej nowej marki "HiKOKI". Nowy brand największy nacisk kładzie na potrzeby profesjonalnych klientów w zakresie narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. HiKOKI skupi się na produkcji bezprzewodowych, wysokowydajnych elektronarzędzi.

Dzisiejsi użytkownicy końcowi przede wszystkim chcą wykonywać swoją pracę profesjonalnie, ale też zgodnie ze swoimi upodobaniami i przyzwyczajeniami – mówi Yasushi Fukui, dyrektor zarządzający Koki Holdings Europe GmbH i dyrektor generalny firmy Koki Holdings. - Wysłuchaliśmy opinii klientów i chcemy stawić czoła wyzwaniu, które zapisaliśmy w zobowiązaniu marki wobec odbiorców. Robimy to, aby tworzyć narzędzia o dużej mocy, wytrzymałości, dokładności i mobilności dopasowane do wymagań i oczekiwań – dodaje.

Reklama

Aby zidentyfikować wspomniane potrzeby użytkowników Holding Koki przeprowadził badania rynku, zbierając opinie odbiorców końcowych. Te wskazały jednoznacznie, że profesjonalni klienci cenią sobie możliwość wykonania pracy w dowolnym miejscu za pomocą narzędzi, które są wydajne, trwałe i dokładne.

Przeprowadzone zmiany spowodują m.in. stworzenie portfeli najpopularniejszych i najbardziej pożądanych produktów w poszczególnych krajach oraz analizowanie i bieżące reagowanie na potrzeby rynków. Planem marki jest także usprawnienie procesu, który pozwoli odzwierciedlić obecne i przyszłe potrzeby w zakresie rozwoju produktu. Istniejące dotychczas procesy w zakresie badań, rozwoju, projektowania, zarządzania produktem i komunikacji marketingowej zostały ocenione, zmienione i zoptymalizowane.

- Firma rozpoczęła swoją działalność 70 lat temu od produkcji wiertarek mechanicznych i od tego czasu pracowała nad rozszerzeniem bazy produktów. HiKOKI dystrybuuje swoje produkty na całym świecie, mając na uwadze zarówno potrzeby klientów, jak i potrzeby rynku. Chcemy dostarczać swoim klientom mocne, trwałe, precyzyjne i wysokiej jakości produkty, które przygotowujemy zgodnie z ideą monozukuri, czyli tworzenia produktu – podkreśla Fukui.

Reklama

1 kwietnia 2018 r. firma wyznaczyła dyrektorów wykonawczych w sześciu kluczowych działach. Dzięki temu marka chce usprawnić zarządzanie, współpracę i przyspieszyć prace wewnątrz firmy, a także promować model zarządzania, które pozwala szybciej podejmować lepsze decyzje.

Jednym z flagowych produktów marki HiKOKI jest linia urządzeń MULTI VOLT, w tym kompaktowy akumulator MULTI VOLT 36V (BSL36A18) osiągający moc wyjściową 1 kW. Warto podkreślić, że jest on kompatybilny z akumulatorowymi narzędziami o napięciu 18V. Urządzenie wyposażono we wskaźnik zużycia baterii, i można go ładować za pomocą ładowarek kompatybilnych z akumulatorami 18V-36V. Marka HiKOKI będzie oferować kombinacje platformy akumulatorowej z precyzyjnie zaprojektowanymi narzędziami, aby przyspieszyć jej wdrażanie na rynku globalnym.

 

Źródło: Hitachi Power Tools Polska

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama