HIWIN rozszerza swoją ofertę stołów obrotowych

HIWIN rozszerza swoją ofertę stołów obrotowych HIWIN

Oprócz sprawdzonych enkoderów inkrementalnych, HIWIN oferuje teraz również enkodery absolutne do swoich stołów obrotowych, w tym z bezpieczeństwem funkcjonalnym. Do szczególnie płaskich i lekkich stołów obrotowych DMN dodano również dwa nowe rozmiary.

Enkodery absolutne są dostępne z zabezpieczeniem funkcjonalnym lub w wersji o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu osie obrotowe idealnie nadają się do dynamicznego pozycjonowania w wymagających zastosowaniach automatyki i precyzji. Dzięki zastosowaniu enkoderów z zabezpieczeniem funkcjonalnym, stoły obrotowe o wysokim momencie obrotowym i gotowe do montażu można bezproblemowo zintegrować z aplikacjami o wysokich wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa. Dostępne są interfejsy EnDat 2.2 lub BiSS-C.

Producent technologii ruchu z Offenburga rozszerza również swoją serię kompaktowych stołów obrotowych o nowe rozmiary DMN21 i DMN22. Przy średnicy zewnętrznej wynoszącej zaledwie 65 mm oferują one wszystkie zalety napędów bezpośrednich nawet w małej skali. Na życzenie HIWIN może dostarczyć swoje stoły obrotowe jako kompletny pakiet z pasującym wzmacniaczem napędowym. 

Od pojedynczych komponentów po gotowy do instalacji precyzyjny system ze stołem obrotowym jako dodatkową osią obrotową, oferujemy technologię ruchu z jednego źródła – podkreśla Werner Mäurer, dyrektor zarządzający HIWIN.

HIWIN na targach Hannover Messe 2024: hala 7, stoisko D32

Źródło: HIWIN

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę