Harting inwestuje w utworzenie globalnej siedziby w Szwajcarii

Harting inwestuje w utworzenie globalnej siedziby Harting

Grupa Technologiczna Harting ogłosiła, że łączy ponadregionalne najwyższe stanowiska kierownicze w Szwajcarii, co jeszcze bardziej przyspieszy globalne sterowanie i zarządzanie. Dzięki temu krokowi Grupa Technologiczna Harting ewoluuje w przyszłościowego globalnego gracza w zakresie rozwiązań łączności.

Utworzenie globalnej centrali w Szwajcarii oznacza kolejny krok dla HARTING w naszym strategicznym rozwoju i internacjonalizacji, w celu pozycjonowania się jako globalnie konkurencyjny i regionalnie silny. W ten sposób spełniamy również globalne warunki ramowe i wymagania naszych klientów – komentuje Philip Harting, dyrektor generalny Harting Technology Group i prezes zarządu Studer Cables AG.

Harting działa w Szwajcarii od ponad 40 lat. Firma utrzymuje tam zakład produkcyjny i już zarządza swoimi globalnymi centrami innowacji między innymi ze Szwajcarii. 

Wspólnie z firmą Studer Cables AG (Däniken/Szwajcaria), którą rodzina Harting nabyła dwa lata temu, chcemy napędzać rozwój rozwiązań w zakresie złączy i kabli oraz tworzyć wartość dodaną dla naszych klientów – podkreślił Philip Harting.

Philip Harting jest przekonany, że ustanowienie siedziby głównej w Szwajcarii będzie miało pozytywny wpływ na firmę zatrudniającą około 6000 pracowników na całym świecie, a Grupa Technologiczna będzie nadal wyznaczać pomyślny kurs. Przeprowadzka ma na celu długoterminowe zabezpieczenie miejsc pracy i inwestycji w Niemczech, Szwajcarii i na całym świecie.

Jednocześnie Niemcy, Espelkamp i okolice pozostają centralnym punktem dla rodziny Harting. Siedziba Harting Stiftung pozostanie w Espelkamp. Liczne bieżące projekty i inicjatywy w regionie będą kontynuowane. 

Jestem przekonany, że dzięki ustanowieniu siedziby głównej w Szwajcarii i jednoczesnym inwestycjom w globalne ustanowienie i rozbudowę zakładów produkcyjnych, sprzedaży i rozwoju naszej firmy w regionach na całym świecie, pozycjonujemy Grupę Technologiczną Harting w sposób przyszłościowy jako globalnego gracza w zakresie rozwiązań łączności – podkreśla Philip Harting.
 
Źródło: Harting

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę