elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Grupa PGE – największy płatnik podatków w Polsce

Pixabay
Reklama
Reklama

Grupa PGE w ubiegłym roku była największym płatnikiem podatków w Polsce. Według analizy przeprowadzonej przez Business Insider Polska Grupa PGE w 2020 r. wpłaciła blisko 11 mld zł do budżetu państwa. Była to kwota o ponad 50% większa w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Grupa PGE od lat pozostaje jednym z największych płatników różnego rodzaju podatków i opłat w Polsce. Wielomiliardowe kwoty corocznie zasilają budżet państwa, dając impuls wzrostowy dla polskiej gospodarki, natomiast podatki, które odprowadzamy do gmin, w których prowadzimy działalność, stanowią bardzo istotną część budżetów samorządów i przyczyniają się do rozwoju lokalnych społeczności. Grupa PGE jest firmą, dla której patriotyzm gospodarczy i społeczna odpowiedzialność biznesu są bardzo ważne. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w kraju, zapewniamy bezpieczeństwo energetyczne i wspieramy budżet państwa. To dla nas bardzo istotne, że nasza działalność wzmacnia polską gospodarkę – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE.

Reklama

Według szacunków Business Insider Polska w 2020 r. Grupa PGE zapłaciła 10,8 mld zł różnych podatków, w tym 6,2 mld zł opłat za uprawnienia do emisji CO2, 2,3 mld zł akcyzy i innych podatków oraz ok. 2,2 mld zł podatków i składek ubezpieczeniowych za pracowników Grupy PGE. Business Insider Polska podkreśla, że Grupa PGE jest największym w Polsce płatnikiem PIT i ZUS odprowadzanych za pracowników. Grupa PGE zatrudnia w Polsce ponad 40 tys. pracowników; jest jednym z największych pracodawców w kraju. Według Business Insider Polska w 2020 r. wydatki na zakup uprawnienia do emisji CO2 w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami wyniosły 6,2 mld zł. Środki te finansują m.in. ochronę klimatu i transformację energetyczną.

Reklama

Źródło: PGE

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama