Fluke z nową centralą w Eindhoven

Fluke z nową centralą w Eindhoven Fluke

 

Firma Fluke ogłosiła otwarcie swojej nowej europejskiej centrali w Eindhoven w Holandii, obejmującej centrum obsługi klienta o powierzchni 400 m2. Po raz pierwszy klienci będą mogli nie tylko zobaczyć gamę światowej klasy narzędzi firmy Fluke, ale także doświadczyć ich używania w różnych rzeczywistych zastosowaniach.

Projekt został opisany przez menedżera ds. wsparcia i szkoleń firmy Fluke Strategic, Eric van Rieta, jako spełnienie marzeń.

Chcieliśmy, aby klienci mogli doświadczyć działania naszych narzędzi w środowisku jak najbardziej zbliżonym do rzeczywistości, aby pokazać, gdzie i w jaki sposób są używane nasze produkty oraz zapewnić możliwość prowadzenia szkoleń – powiedział.

Poszczególne środowiska, w których używane jest każde z narzędzi firmy Fluke, zostały przeprojektowane w sercu budynku. Od zminiaturyzowanych podstacji elektrycznych po małe fabryki (dla każdej z nich przygotowano miejsce do prezentacji).

Wnętrze firmy

Najlepszym sposobem oferowania szkolenia jest robienie tego w praktycznym środowisku, takim jak to. Jeśli klienci nie mogą osobiście przybyć, możemy nagrać filmy demonstracyjne, aby pokazać pełne możliwości naszego sprzętu. To działa. Nasi klienci to uwielbiają – powiedział van Riet.

Celem centrum jest tworzenie dobrego wrażenia poprzez prezentację produktów Fluke, oferowanie środowiska do używania i demonstrowania produktów oraz oferowanie pierwszorzędnego obiektu szkoleniowego.

Środowiska obejmują małą fabrykę, wyspę przemysłową wraz z napędzaną silnikiem pompą tłoczącą wodę w systemie z zamkniętą pętlą, tradycyjne centrum danych, a także okno na sieci przyszłości z okablowaniem komunikacyjnym prowadzonym przez płytę sufitową. Wprowadzono też zminiaturyzowaną podstację wysokiego napięcia wraz ze skomplikowanymi modelami wydrukowanymi w skali 3D i cewką tesli do symulacji wyładowań niezupełnych.

Firma

Oprócz kompletnego środowiska laboratorium kalibracji elektrycznej i temperatury utworzono warsztat elektryczny zawierający ogniwo słoneczne ze stacjonarną baterią uzupełnioną oknem na podjazd i zainstalowaną ładowarką pojazdów elektrycznych.

Środowiska umożliwiające prezentację sprzętu są przydatne nie tylko dla sprzedawców Fluke i ich klientów, ale także do szkolenia i budowania silnych relacji z następną generacją liderów branży. Studenci praktykanci mają możliwość poznania swojego fachu, pomagając w programowaniu automatyzacji fabrycznego stanowiska testowego w centrum obsługi klienta. Niedawni absolwenci ściśle współpracują z grupą nad opracowywaniem nowych innowacji produktowych. – Centrum jest miejscem wymiany niesamowitych pomysłów – powiedział van Riet.

Centrala firmy Fluke skupia pod jednym dachem kolegów z firmy Fluke z siedmiu odrębnych lokalizacji w całej Holandii. Kampus Brainport Industries w Eindhoven, czyli teren nowej siedziby firmy Fluke, to wyjątkowy kampus, w którym zjednoczone są najlepsze zaawansowane technologicznie branże produkcyjne. Europejskie Centrum Doświadczeń Fluke jest sercem innowacyjnych biur Fluke.

Firma

Utworzenie naszego Europejskiego Centrum Doświadczeń nie byłoby możliwe bez wsparcia kilku naprawdę błyskotliwych agencji partnerskich, które pomogły urzeczywistnić to marzenie – wyznał van Riet. –  Są to firmy takie jak: Hager, który pomagał zespołowi przy wszystkich panelach dystrybucyjnych, Endress & Hauser, która hojnie udostępniła swój model demonstracyjny, Sulzer i Eriks, tworzących konfigurację pompy przemysłowej, oraz Siemens, odpowiedzialny za sekcję automatyki.

Źródło: Fluke

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę