elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Firmy Omron i OnRobot połączyły siły

Omron
Reklama
Reklama

Umowa zawarta między firmami Omron i OnRobot zapewni klientom większą elastyczność podczas wdrażania rozwiązań z zakresu współpracy, które coraz częściej są uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wydajności linii produkcyjnych.

Roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami, a to jest kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np.: transporcie, usuwaniu materiałów bądź montażu i obsłudze maszyn.

Reklama

Łatwość integracji produktów OnRobot z cobotem Omron TM była niezwykle istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. Rozwiązanie jednosystemowe One System firmy OnRobot zapewnia ujednolicony interfejs pozwalający na bezproblemową integrację plug-and-play. Ponadto intuicyjny język programowania tych robotów i narzędzi nie wymaga kodowania ani panelu sterującego – wystarczy zastosować oprogramowanie TMFlow z językiem Flow Chart (schematy blokowe) zawierającego przejrzyste instrukcje „krok po kroku”.

Reklama

Źródło: Omron

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama