Firmy Omron i OnRobot połączyły siły

Współpraca firm Omron i OnRobot Omron

Umowa zawarta między firmami Omron i OnRobot zapewni klientom większą elastyczność podczas wdrażania rozwiązań z zakresu współpracy, które coraz częściej są uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wydajności linii produkcyjnych.

Roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami, a to jest kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np.: transporcie, usuwaniu materiałów bądź montażu i obsłudze maszyn.

Łatwość integracji produktów OnRobot z cobotem Omron TM była niezwykle istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. Rozwiązanie jednosystemowe One System firmy OnRobot zapewnia ujednolicony interfejs pozwalający na bezproblemową integrację plug-and-play. Ponadto intuicyjny język programowania tych robotów i narzędzi nie wymaga kodowania ani panelu sterującego – wystarczy zastosować oprogramowanie TMFlow z językiem Flow Chart (schematy blokowe) zawierającego przejrzyste instrukcje „krok po kroku”.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę